2012 m.

2012.10.29
Preliminarios tarptautinės pilietinės visuomenės Ukrainos parlamento rinkimų stebėjimo misijos išvados
Spalio 28 d. 7 Rytų Europos studijų centro (RESC) siųsti trumpalaikiai ir ilgalaikiai stebėtojai stebėjo Ukrainos parlamento rinkimus. RESC siunčiami stebėtojai dalyvavo tarptautinėje pilietinės visuomenės rinkimų stebėjimo misijoje organizuojamoje RESC, Stepono Batoro fondo (Lenkija) ir Europos mainų (angl. European Exchange, Vokietija), kurioje dalyvauja net 50 rinkimų stebėtojų.
Plačiau
2012.10.12
Įvykių Birmoje apžvalga
Rytų Europos studijų centro svetainės lankytojams siūlome mūsų partnerių iš Čekijos People in Need (PIN) parengtą pastarojo pusmečio įvykių Birmoje apžvalgą.
Plačiau
2012.09.28
RESC organizuojama misija stebės parlamento rinkimus Gruzijoje
Rugsėjo 29 - spalio 3 d. Rytų Europos studijų centras (RESC) siunčia 18 Lietuvos rinkimų stebėtojų stebėti Gruzijos Parlamento rinkimų, vyksiančių š.m. spalio 1 d.
Plačiau
2012.07.17
Situacijos porinkiminėje Birmoje apžvalga
Po balandžio mėnesį įvykusių parlamento rinkimų Birmoje jau vyksta parlamento posėdžiai, kuriuose dalyvauja ir Ang San Suči (angl. Aung San Suu Kyi), o JAV atšaukė ekonomines sankcijas Birmai. Tačiau einant link demokratijos vis dar susiduriama su dideliais iššūkiais. Vienos didžiausių problemų yra sunkūs žmogaus teisių pažeidimai ir kariuomenės savivalė; žiaurūs etninių moterų kankinimai ir prievartavimai, naudojami kaip kariavimo priemonė, rasistiniai išpuoliai Arakano srityje, pabėgelių ir darbininkų problemos, turto ir žemės nusavinimai, kariniai susirėmimai.
Plačiau
2012.06.14
Paleistas į laisvę Kubos žmogaus teisių gynėjas Jorge Luis García Pérez („Antuanez“)
Kubos žmogaus teisių gynėjas Jorge Luis García Pérez ("Antuanez"), sulaikytas ir sumuštas birželio 9 dieną, šiandien ryte buvo paleistas. Jam buvo paskirta piniginė bauda už "melagingos informacijos skleidimą, pasipriešinimą ir užpuolimus".
Plačiau
< Ankstesnis Kitas >