2014 m.

2014.12.10
Konferencijos "Regiono stabilumas ir modernizacija: iššūkiai ir galimybės ES – Baltarusijos santykiams" išvados

Gruodžio 1 d. Vilniuje ir gruodžio 2 d. Minske vyko tarptautinė konferencija „Regiono stabilumas ir modernizacija: iššūkiai ir galimybės ES – Baltarusijos santykiams“, kurią organizavo RESC kartu su organizacija „Vokietijos – Baltarusijos visuomenė“ (Deutsch-Belarussische Gesellschaft, Berlynas). Apskritojo stalo diskusijose, kuriose dalyvavo ekspertai, politikai ir pilietinės visuomenės atstovai iš ES ir Baltarusijos, buvo aptarti naujai kylantys iššūkiai, situacijos vertinimas Ukrainos įvykių ir Rusijos politikos kontekste, modernizacijos galimybės bei ateities perspektyvos ES ir Baltarusijos bendradarbiavimui. Konferencijos išvadas ir pagrindines mintis, žiūrėkite čia. 

Plačiau
2014.11.27
Regiono stabilumas ir modernizacija: iššūkiai ir galimybės ES – Baltarusijos santykiams
Gruodžio 1 d. Vilniuje ir gruodžio 2 d. Minske vyks tarptautinė konferencija „Regiono stabilumas ir modernizacija: iššūkiai ir galimybės ES – Baltarusijos santykiams“, kurią organizuoja RESC kartu su organizacija „Vokietijos – Baltarusijos bendruomenė“ (Deutsch-Belarussische Gesellschaft, Berlynas). Konferencijos tikslas – surengti apskritojo stalo diskusijas su ekspertais, politikais ir pilietinės visuomenės atstovais iš ES ir Baltarusijos ir aptarti sukauptas patirtis, kylančius iššūkius, modernizacijos galimybes bei ateities perspektyvas ES ir Baltarusijos bendradarbiavimui.
Plačiau
2014.11.14
Studija apie ES Rytų partnerystės ateitį

Lapkričio 12 d., LR Seimo Europos informacijos cente vyko naujos RESC analitikų parengtos studijos „Rytų partnerystė pasikeitusioje Europos saugumo architektūroje: paskata naujoms reformoms“ pristatymas. Pristatyme dalyvavo RESC direktorė Kristina Vaičiūnaitė ir studijos autoriai dr. Laurynas Kasčiūnas, Linas Kojala ir Vytautas Keršanskas. Studijoje autoriai pastebi, kad pasikeitusios geopolitinės ir saugumo aplinkybės verčia permąstyti ES Rytų partnerystės politikos instrumentus ir atitinkamai pateikia tris labiausiai tikėtinus tolesnės ES politikos raidos scenarijus.

Plačiau
2014.11.12
Antrasis Ukrainos „Reality Check“

Spalio 28 d. RESC drauge su Rytų studijų centru (OSW, Lenkija), Euroatlantinės integracijos ir demokratijos centru (CEID, Vengrija) ir Centrinės Europos politikos institutu (CEPI, Slovakija) organizavo antrąjį Ukrainos „Reality Check“. Susitikime dalyvavo daugiau nei 60 Vakarų ir Ukrainos analitikų, neseniai išrinktų Ukrainos Rados narių, atstovų iš Kijeve įsteigtų tarptautinių organizacijų ir diplomatinių misijų. Provokuojančių diskusijų metu buvo akcentuojamos 4 temos: situacija Rytų Ukrainoje ir Rusijos interesai; Ukrainos parlamento rinkimai ir vidinė politika; Ukrainos ekonomikos tendencijos; ir artėjantis sudėtingų reformų kelias.

Plačiau
2014.09.24
Konferencija „Moterų vaidmens demokratiniuose procesuose stiprinimas: iššūkiai po 2015 metų“

Spalio 8-10 d. RESC kartu su Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija bendradarbiaujant su Lygių galimybių plėtros centru (Lietuva) ir kitais partneriais organizuoja konferenciją „Moterų vaidmens demokratiniuose procesuose stiprinimas: iššūkiai po 2015 metų“. Konferencija siekiama stiprinti ir plėsti partnerystę užtikrinant kokybišką lyčių lygybės klausimų įtraukimą į Tūkstantmečio vystymosi tikslų (TVT) darbotvarkę po 2015-ųjų. Taip pat siekiama prisidėti prie esamų diskusijų apie lyčių lygybę vystymesi. Trijų dienų trukmės konferencijoje bus akcentuojamos moterų vaidmens bei padėties problemos politikos, ekonomikos ir globalios plėtros srityse. Konferencijoje sveikinimo žodį tars LR prezidentė Dalia Grybauskaitė, atidarymo kalbą sakys profesorė ir 2014 m. Ukrainos prezidento rinkimų kandidatė Olha Bohomolets.

Plačiau
< Ankstesnis Kitas >