2016 m.

2016.11.14
Diskusija: Moldovos prezidento rinkimų apžvalga
Lapkričio 14 d. RESC vyko Moldovos prezidento rinkimų rezultatų aptarimas-diskusija. Rinkimus aptarė ir jų rezultatus pristatė Kišiniove įsikūrusio politikos analizės centro Expert Grup analitikas Denisas Cenusa. Diskusijoje dalyvavo prof. Vytautas Landsbergis, Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas, Užsienio reikalų ministerijos atstovai, akademijos ir žiniasklaidos bendruomenė. Renginiu siekta išsiaiškinti išrinktojo prezidento, Socialistų partijos atstovo Igorio Dodono vidaus ir užsienio politikos kryptis bei rinkimų kampanijos metu deklaruotus suartėjimo su Rusija siekius.
Plačiau
2016.08.31
Kviečiame į metinę RESC konferenciją apie Lietuvos užsienio politiką

Rugsėjo 9d. RESC kviečia į antrąją metinę konferenciją apie Lietuvos užsienio politiką, kuri skiriama Diplomatijos Šefo Stasio Lozoraičio atminimui. Konferencijos tema – „Koks Lietuvos vaidmuo Europos politikoje?“. Šiuo tradicija tampančiu renginiu siekiama reguliariai suburti svarbiausius Lietuvos užsienio politikos sprendimų priėmėjus, ekspertus, žiniasklaidos atstovus atvirai diskusijai aktualiomis tarptautinių santykių temomis. Šių metų renginyje taip pat bus paminėtas RESC veiklos dešimtmetis.

Plačiau
2016.08.23
Konferencija "Lietuvos ir Lenkijos diplomatinių santykių atnaujinimo 25 –metis: pasiekimai, praradimai, naujos galimybės"
Rugpjūčio 26 d. RESC kartu su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu (VU TSPMI), Jerzy Giedroyc forumu, Res Publica ir LR užsienio reikalų ministerija organizuoja konferenciją "Lietuvos ir Lenkijos diplomatinių santykių atnaujinimo 25 –metis: pasiekimai, praradimai, naujos galimybės". Minint Lietuvos ir Lenkijos diplomatinių santykių sukaktį konferencija sieks įvertinti dvišalių santykių raidą: veiksnius, skatinančius arba ribojančius strateginę partnerystę, istorijos vaidmenį dvišaliuose santykiuose, dvišalių santykių varomąsias jėgas ir iššūkius šiandieniniame geopolitiniame kontekste. Renginio programa čia. Prašome registruotis.
Plačiau
2016.06.23
Pasaulio baltarusių susitikimas Vilniuje
RESC kartu su partneriais organizuoja Pasaulio baltarusių susitikimo, kuris vyks š. m. birželio 29 d. – liepos 1 d., renginius Vilniuje. Susitikimas sutelks žymiausius Baltarusijos istorijos, kultūros ir tapatybės žinovus iš Baltarusijos, Lietuvos ir kitų Europos valstybių ir pasiūlys sudalyvauti diskusijose apie bendrą Lietuvos – Baltarusijos praeitį, Baltarusijos europinę tapatybę ir šiuolaikinę kultūrą. Detalią programą prašome žiūrėti čia.
Plačiau
2016.05.17
Susitikimas su Levados centro eksperte Natalija Zorkaja
Gegužės 17 d. RESC lankėsi Maskvoje įsikūrusio Jurijaus Levados analitinio centro Socialinių ir politinių tyrimų skyriaus vadovė Natalija Zorkaja. Susitikimo metu N. Zorkaja pristatė sociologinių apklausų duomenis atspindinčius Rusijos piliečių nuotaikas ir (ne)pasitenkinimą gyvenimo kokybe, Prezidentu ir valdančiąja sistema. Taip pat, aptarta gyventojų nuomonė apie tarptautinius procesus, pavyzdžiui, paskutiniųjų metų konfrontacija tarp Rusijos ir ES, kuri neigiamai paveikė Rusijos gyventojų identifikuojančių Rusiją kaip europietišką šalį nuomonę.
Plačiau
< Ankstesnis Kitas >