2017 m.

2017.11.16
Nauja studija - ES Rytų partnerystės politika: kaštai, nauda ir ateities iššūkiai
RESC džiaugiasi galėdamas pristatyti studiją „Europos Sąjungos Rytų partnerystės politika: kaštai, nauda ir ateities iššūkiai", kurioje aptariami šešių Rytų partnerystės šalių bendri ir atskiri pasiekimai, problemos ir kylantys iššūkiai. Didžiausią dėmesį skiriant pažangiosioms Rytų partnerystės valstybėms - Gruzijai, Moldovai ir Ukrainai - studijoje keliamas klausimas dėl tolesnio reformų proceso, efektyvaus teisėkūros harmonizavimo prie ES teisyno (acquis) ir politinės valios išlikti eurointegracijos kelyje. Į tai yra žvelgiama per proceso kaštų bei naudos prizmę, skaidant ją į valdžios, verslo ir visuomenės lygmenis.
Plačiau
2017.09.29

Tarptautinė saugumo ekspertų konferenciją „Rytų partnerių indėlis į Europos saugumą ir gynybą – praktinis Europos Sąjungos Globalios strategijos įgyvendinimas“

Š.m. rugsėjo 26-28 d. įvyko trečioji tarptautinė saugumo ekspertų konferencija „Rytų partnerių indėlis į Europos saugumą ir gynybą – praktinis Europos Sąjungos Globalios strategijos įgyvendinimas“. Renginį organizavo Lietuvos krašto apsaugos ministerija kartu su RESC bei partneriais.

Plačiau
2017.09.20
Studentai kviečiami dalyvauti „Vilnius Model UN 2017“
Spalio 24 d., Jungtinių Tautų 72-ųjų metinių progą, Rytų Europos studijų centras kartu su Švedijos institutu, Švedijos ambasada Lietuvoje ir Lietuvos Užsienio reikalų ministerija organizuoja JT simuliaciją „Vilnius Model UN 2017“. „JT modelis“ turi ilgametes tradicijas ir yra organizuojamas nuo 1949 m. Nuo pat pradžių renginys prisidėjo ruošiant būsimus šalių ir tarptautinių organizacijų vadovus. Tarp jų ir buvęs JT generalinis sekretorius Ban Ki Moonas, JAV Aukščiausiojo teismo teisėjas Stephenas Breyeras, Obamos administracijos nacionalinio saugumo patarėjas Thomas Donilonas.
Plačiau
2017.09.07

Kviečiame į metinę RESC konferenciją „Baltijos jūros regionas: dabarties ir ateities perspektyvos“

Tęsdamas prieš du metus pradėtą tradiciją 2017 m. rugsėjo 19 d. RESC organizuoja kasmetinę „diplomatijos šefo“ Stasio Lozoraičio vardo konferenciją, skirtą Lietuvos užsienio politikos aptarimui, įvertinimui ir ateities vizijos kūrimui. Šių metų konferencijos tema „Baltijos jūros regionas: dabarties ir ateities perspektyvos“. Sieksime aptarti bendradarbiavimo pasiekimus Baltijos jūros regione energetikos, ekonomikos, infrastruktūros ir transporto srityse, taip pat įvertinti regiono vaidmenį transatlantinėje saugumo architektūroje bei pateikti ateities prognozes. 

Plačiau
2017.08.01
Kvietimas dalyvauti atrankoje į Vilniaus jaunųjų lyderių susitikimą (Registracija baigta)

Jauni profesionalai iš Baltijos šalių, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos, Rusijos ir Ukrainos, ypatingai mokslininkai, žurnalistai ir pilietinės visuomenės atstovai su žiniomis ir darbo patirtimi visuomenės informavimo ir švietimo, kovos su propaganda, mitais ir dezinformacija srityse, kviečiami dalyvauti atrankoje į pirmąjį Vilniaus jaunųjų lyderių susitikimą, kuris vyks 2017 m. rugsėjo 25-29 d. Vilniuje. Susitikimą organizuoja Rytų Europos studijų centras kartu su DELFI bei Tarptautiniu rinkimų tyrimų centru. Renginį remia Nacionalinis demokratijos fondas (JAV), Švedijos institutas ir Švedijos ambasada Vilniuje.

Plačiau
< Ankstesnis Kitas >