2017 m.

2017.09.20
Kviečiame studentus registruotis Jungtinių Tautų simuliacijoje
Spalio 24 d., Jungtinių Tautų 72-ųjų metinių progą, Rytų Europos studijų centras kartu su Švedijos institutu, Švedijos ambasada Lietuvoje ir Lietuvos Užsienio reikalų ministerija organizuoja JT simuliaciją „Vilnius Model UN 2017“. „JT modelis“ turi ilgametes tradicijas ir yra organizuojamas nuo 1949 m. Nuo pat pradžių renginys prisidėjo ruošiant būsimus šalių ir tarptautinių organizacijų vadovus. Tarp jų ir buvęs JT generalinis sekretorius Ban Ki Moonas, JAV Aukščiausiojo teismo teisėjas Stephenas Breyeras, Obamos administracijos nacionalinio saugumo patarėjas Thomas Donilonas.
Plačiau
2017.09.07

Kviečiame į metinę RESC konferenciją „Baltijos jūros regionas: dabarties ir ateities perspektyvos“

Tęsdamas prieš du metus pradėtą tradiciją 2017 m. rugsėjo 19 d. RESC organizuoja kasmetinę „diplomatijos šefo“ Stasio Lozoraičio vardo konferenciją, skirtą Lietuvos užsienio politikos aptarimui, įvertinimui ir ateities vizijos kūrimui. Šių metų konferencijos tema „Baltijos jūros regionas: dabarties ir ateities perspektyvos“. Sieksime aptarti bendradarbiavimo pasiekimus Baltijos jūros regione energetikos, ekonomikos, infrastruktūros ir transporto srityse, taip pat įvertinti regiono vaidmenį transatlantinėje saugumo architektūroje bei pateikti ateities prognozes. 

Plačiau
2017.08.01
Kvietimas dalyvauti atrankoje į Vilniaus jaunųjų lyderių susitikimą (Registracija baigta)

Jauni profesionalai iš Baltijos šalių, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos, Rusijos ir Ukrainos, ypatingai mokslininkai, žurnalistai ir pilietinės visuomenės atstovai su žiniomis ir darbo patirtimi visuomenės informavimo ir švietimo, kovos su propaganda, mitais ir dezinformacija srityse, kviečiami dalyvauti atrankoje į pirmąjį Vilniaus jaunųjų lyderių susitikimą, kuris vyks 2017 m. rugsėjo 25-29 d. Vilniuje. Susitikimą organizuoja Rytų Europos studijų centras kartu su DELFI bei Tarptautiniu rinkimų tyrimų centru. Renginį remia Nacionalinis demokratijos fondas (JAV), Švedijos institutas ir Švedijos ambasada Vilniuje.

Plačiau
2017.07.09

Įvyko 2-asis Pasaulio baltarusių susitikimas Vilniuje

Liepos 4-5 dienomis Vilniuje įvyko antrasis Pasaulio baltarusių susitikimas. Susitikimo metu buvo siekta stiprinti Lietuvos ir Baltarusijos tarpusavio kultūrinius ir istorinius ryšius, aptartos aktualios šalių problemos bei jų sprendimų būdai. Vyko trys diskusijos, kurių metu Lietuvos bei Baltarusijos mokslininkai, visuomenininkai aptarė bendrą Lietuvos ir Baltarusijos LDK laikų istorija iš abiejų valstybių perspektyvų, buvo siekta išsiaiškinti sovietinio laikotarpio padarinius valstybėms bei sužinoti jų įvertinimus, taip pat auditorija buvo supažindinta su baltarusių kultūros ypatumais Lietuvoje bei su baltarusių diasporos problemomis Lietuvoje ir likusiame pasaulyje. 

Plačiau
2017.06.23
Kviečiame į 2-ąjį Pasaulio baltarusių susitikimą
Š. m. liepos 4-5 d. RESC kartu su partneriais organizuoja 2-ąjį Pasaulio baltarusių susitikimą, kurio metu Lietuvos ir Baltarusijos mokslininkai ir visuomenės veikėjai aptars bendrą istoriją, kultūrinius ir socialinius veiksnius tarp Lietuvos ir Baltarusijos. Renginys atviras visuomenei, maloniai kviečiame dalyvauti. Renginio programą prašome žiūrėti čia.
Plačiau
< Ankstesnis Kitas >