2018 m.

2017.12.16

Diskusija „Visuomeninės žiniasklaidos ir žiniasklaidos reguliuotojų vaidmuo dezinformacijos srityje“

Š. m. gruodžio 15 d. Vilniuje įvyko RESC kartu su Slovakijoje įsikūrusia nepriklausoma žiniasklaidos tyrimo organizacija MEMO 98 organizuota apvalaus stalo diskusija „Visuomeninės žiniasklaidos ir žiniasklaidos reguliuotojų vaidmuo dezinformacijos srityje“ skirta apžvelgti ir įvertinti visuomeninės žiniasklaidos padėtį Vidurio ir Rytų Europoje. Renginyje dalyvavo žiniasklaidos ekspertai iš Lietuvos, Estijos, Lenkijos, Slovakijos, Ukrainos, Baltarusijos, Vengrijos, Moldovos, Kroatijos, Bulgarijos ir Didžiosios Britanijos, kurie pristatė bei aptarė savo valstybių nacionalinių transliuotojų monitoringų rezultatus, kurie buvo vykdomi nuo lapkričio 1 d. iki lapkričio 21 d. Susitikime taip pat buvo bendrai apžvelgta ir įvertinta žiniasklaidos laisvė ir galimybės ją pagerinti.
Plačiau
2017.12.14

Diskusija „Rusija ir jos pilietinė visuomenė: iššūkiai ir ateities perspektyvos"

2017 m. gruodžio 14 d. Rytų Europos studijų centre vyko diskusija „Rusija ir jos pilietinė visuomenė: iššūkiai ir ateities perspektyvos", kurios metu buvo aptarti naujausi politiniai procesai Rusijoje ir visuomenės reakcija. Diskusijoje dalyvavo Rusijos opozicijos atstovai Vladimiras Kara-Murza bei Vsevolodas Chernozubovas, taip pat RESC Vyresnysis politikos analitikas Dr. Vilius Ivanauskas bei Vilniaus politikos analizės instituto atstovas Marius Laurinavičius. Tarp diskutantų buvo Prof. Vytautas Landsbergis ir kiti visuomenės veikėjai.

Plačiau
2017.11.10

Lietuvoje žinių sėmėsi Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos parlamentarai

Š.m. lapkričio 6-10 d. Lietuvoje su darbiniu-mokomuoju vizitu viešėjo svečiai iš trijų asocijuotų Europos Sąjungos Rytų partnerystės valstybių – Ukrainos, Gruzijos ir Moldovos. Vizitas surengtas RESC įgyvendinamo projekto „Parlamentarų mokymai Rytų partnerystės šalyse“, kurį finansavo Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo programa, rėmuose. Pagrindinis projekto tikslas - padėti šioms šalims stiprinti įstatymų leidžiamosios valdžios veiklos efektyvumą atstovaujant piliečių interesus, taip pat perduoti Lietuvos patirtį Europos integracijos kelyje, didžiausią dėmesį skiriant ES teisės perkėlimo mechanizmams.

Plačiau
2017.11.07

Seminaras „Rusijos įtaka Baltijos jūros šalių regione: nacionalinės ir institucinės patirtys kovoje su hibridinėmis gėsmėmis"

Š.m. lapkričio 6-7 d. Vilniuje įvyko tarptautinis seminaras „Rusijos įtaka Baltijos jūros šalių regione: nacionalinės ir institucinės patirtys kovoje su hibridinėmis grėsmėmis". Seminarą organizavo RESC kartu su LR užsienio reiklaų ministerija ir Suomijoje įsikūrusiu Europos hibridinių grėsmių centru. Seminaro metu buvo apžvelgtos pagrindinės hibridinės, informacinės, karinės bei kitos grėsmės Lietuvai ir likusioms Baltijos jūros regiono valstybėms. Taip pat, aptarti Europos Sąjungos ir NATO vaidmenys šių grėsmių kontekste, pateiktos rekomendacijos, kaip galima šių grėsmių išvengti ateityje.

Plačiau
2017.09.29

Įvyko pirmasis Vilniaus jaunųjų lyderių susitikimas

Š. m. rugsėjo 25 - 29 d., 26 jauni profesionalai iš Baltijos šalių, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos, Rusijos ir Ukrainos dalyvavo Vilniaus jaunųjų lyderių susitikime, kurį organizavo RESC. Dalyviai buvo atrinkti iš daugiau nei 300 paraiškų, kuriose vienas iš pagrindinių reikalavimų buvo susidomėjimas, patirtis ir unikalus požiūris į dezinformacijos bei propagandos problemų sprendimą jų gimtosiose šalyse. Renginio metu sugeneruotų idėjų santrauką skaitykite anglų arba rusų kalbomis (spausti ant kalbos pavadinimo).

Plačiau
< Ankstesnis Kitas >