Naujienos

Netekome bičiulio ir kolegos Viliaus Ivanausko 2018 Lapkričio 16, 16:21

Su giliu liūdesiu pranešame, kad netekome puikaus bičiulio, ilgamečio kolegos, istoriko ir politologo Viliaus Ivanausko.

Vilius ne vienerius metus dirbo Rytų Europos studijų centre, buvo gausybės tarptautinių ir nacionalinio lygmens studijų, straipsnių, knygų autorius. Jo aštrus analitinis žvilgsnis derėjo su šiltu bendravimu, kurio mums visiems labai trūks.

Plačiau

Publikuota studija „Tautinės mažumos Lietuvoje“

2018 Birželio 04, 14:31
Š. m. gegužės mėnesį buvo publikuota Rytų Europos studijų centro ruošta studija „Tautinės mažumos Lietuvoje“, kurioje yra analizuojama bendra paskutinių trijų metų tautinių mažumų padėtis Lietuvoje.
Plačiau

Skirkite 2 proc. GPM mūsų veiklai!

2018 Sausio 16, 11:45

VšĮ "Rytų Europos studijų centras" - jau vienuoliktus veiklos metus skaičiuojantis analitinis centras. Esame nevyriausybinė, ne pelno organizacija, veikianti vykdomų projektų pagrindu, todėl visos paramos formos mums yra svarbios užtikrinti veiklų tęstinumą ir kokybę. Kviečiame prisidėti prie RESC veiklos ir skirti mums paramą, kuri jums nieko nekainuoja - 2 proc. GPM. 

Plačiau
Nauja studija - ES Rytų partnerystės politika: kaštai, nauda ir ateities iššūkiai 2017 Lapkričio 16, 14:00
RESC džiaugiasi galėdamas pristatyti studiją „Europos Sąjungos Rytų partnerystės politika: kaštai, nauda ir ateities iššūkiai", kurioje aptariami šešių Rytų partnerystės šalių bendri ir atskiri pasiekimai, problemos ir kylantys iššūkiai. Didžiausią dėmesį skiriant pažangiosioms Rytų partnerystės valstybėms - Gruzijai, Moldovai ir Ukrainai - studijoje keliamas klausimas dėl tolesnio reformų proceso, efektyvaus teisėkūros harmonizavimo prie ES teisyno (acquis) ir politinės valios išlikti eurointegracijos kelyje. Į tai yra žvelgiama per proceso kaštų bei naudos prizmę, skaidant ją į valdžios, verslo ir visuomenės lygmenis.
Plačiau

Pasikeitė Rytų Europos studijų centro vadovas 

2017 Rugsėjo 07, 14:22

Nuo rugpjūčio mėn. pabaigos Rytų Europos studijų centrui laikinai vadovauja Dovilė Šukytė. Vadovo pasikeitimas įvyko RESC direktoriui Linui Kojalai išvykus pagal Fulbright studijų programą į Harvardo universitetą, JAV. 

Plačiau
Visos naujienos

Šiuo metu vyksta

Diskusija „Transatlantinis atsakas į Rusijos hibridinius veiksmus”

2018 Rugpjūčio 28, 13:59

Rugpjūčio 22 d. Rytų Europos studijų centre, bendradarbiaujant kartu su Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją, įvyko apvalaus stalo diskusija „Transatlantinis atsakas į Rusijos hibridinius veiksmus”.

Plačiau

Diskusija „Donaldo Trumpo transatlantinių santykių vizija“

2018 Liepos 23, 17:05
Liepos 23 d. Rytų Europos studijų centre įvyko diskusija „Donaldo Trumpo transatlantinių santykių vizija“, kurios metu JAV istorikas Michael Kimmage kartu su Lietuvos ir užsienio žurnalistais, politikais, analitikais aptarė JAV santykius su Europa, dabartinio JAV prezidento Donaldo Trumpo užsienio ir vidaus politikos strategiją bei liepos 16 d. įvykusio Helsinkio viršūnių susitikimo reikšmę.
Plačiau
30 žurnalistų iš Gruzijos ir Moldovos mokymuose lavino interviu technikas 2018 Birželio 19, 12:53
Birželio 12-14 dienomis Gruzijoje ir 15-17 dienomis Moldovoje įvyko jau trečius metus iš eilės Rytų Europos studijų centro (RESC) organizuojama „Atsakingos žurnalistikos mokykla“. Jos metu jauni Gruzijos ir Moldovos žurnalistai dalyvavo dviejų dienų mokymuose apie žurnalisto darbą dezinformacijos veikiamame informaciniame lauke, žurnalistinio darbo etikos standartus bei gerino profesinius gebėjimus
Plačiau
Kvietimas teikti paraiškas Gruzijos organizacijoms prisidėti prie DCFTA informavimo kampanijos 2018 Gegužės 03, 15:41
Gruzijos pilietinės visuomenės organizacijos, įsteigtos regionuose, yra skatinamos kreiptis gauti paramą. Ši parama yra skirta remti veiklą, kuri prisideda prie Gruzijos gyventojų supratingumo skatinimo apie gilios ir visapusiškos laisvosios prekybos zoną (angl. Deep and Comprehensive Free Trade Area (DCFTA)). Ši parama yra Europos Sąjungos projekto „Gruzija – Europos kelyje: veiksmingo modelio sukūrimas DCFTA ir SME strategijos įgyvendinimui“ dalis, kurią įgyvendino RESC kartu su partneriais. Lietuvos Vystomasis Bendradarbiavimas ir Paramos Demokratijai programa yra vieni iš projekto finansuotojų.
Plačiau
Seime įvyko konferencija skirta Baltarusijos 100-mečiui paminėti 2018 Kovo 28, 22:35
Kovo 23 d. Seimo Konstitucijos salėje įvyko RESC ir partnerių organizuojama konferencija "Lietuva ir Baltarusija prieš 100 metų ir dabar", skirta paminėti demokratinės Baltarusijos įkūrimo 100-osioms metinėms. Konferencijos metu buvo aptarti abiem valstybėms svarbūs praėjusio 100-mečio istoriniai klausimai, dabartinė dvišalių santykių būklės bei jų ateities perspektyvos.
Plačiau
Visi renginiai