2018 m.

19-06-2018

30 žurnalistų iš Gruzijos ir Moldovos mokymuose lavino interviu technikas


Birželio 12-14 dienomis Gruzijoje ir 15-17 dienomis Moldovoje įvyko jau trečius metus iš eilės Rytų Europos studijų centro (RESC) organizuojama „Atsakingos žurnalistikos mokykla“. Jos metu jauni Gruzijos ir Moldovos žurnalistai dalyvavo dviejų dienų mokymuose apie žurnalisto darbą dezinformacijos veikiamame informaciniame lauke, žurnalistinio darbo etikos standartus bei gerino profesinius gebėjimus.

Mokymuose tiek Moldovoje, tiek Gruzijoje dalyvavo po penkiolika jaunų žurnalistų, neseniai pradėjusių darbą ar dar studijuojančių universitetuose.

Šiais metais mokymuose dėmesys buvo skirtas sustiprinti jaunų žurnalistų gebėjimą naudoti interviu kaip reikšmingą informacijos šaltinį, ypač naudingą vykdant žurnalistinius tyrimus. Mokymų lektorius – 30-ies metų darbo patirtį turintis žurnalistas Rytas Staselis, kuris pirmiausia pristatė interviu kaip informacijos šaltinio, interviu technikų teoriją, o vėliau padėjo mokymų dalyviams ruoštis praktinei mokymų daliai.

Žurnalistai baigiamąją mokymų dieną turėjo galimybę dalyvauti imituotoje spaudos konferencijoje, kurioje į klausimus atsakinėjo visuomenės nuomonės tyrimų agentūros „Baltijos tyrimai“ vadovė Rasa Ališauskienė, daugiau nei penkiolika metų vykdanti tyrimus ir visoje posovietinėje erdvėje. Taip jauni žurnalistai ne tik išgirdo teorinius žurnalistinio darbo aspektus, bet ir praktinėje situacijoje galėjo įsivertinti savo pasiekimus ir klaidas.  

Projekto vadovas ir mokymų lektorius Vytautas Keršanskas žurnalistus supažindino su Rusijos propagandos keliamais iššūkiais bei pristatė Lietuvoje įgyvendintas priemones kovai su dezinformacija. Projekto partnerių iš Gruzijos ir Moldovos lektoriai papasakojo apie žurnalistinio darbo ypatumus jų valstybėse, informacijos šaltinius ir žurnalistinio darbo etikos standartus.

Projektas „Atsakingos žurnalistikos mokykla“ yra finansuojamas Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo programos lėšomis. Projekto partneriai Gruzijoje – Institute for War and Peace Reporting, Moldovoje – Youth Media Center.