Antrasis Baltarusijos tyrimų centrų ekspertų susitikimas/seminaras

Vas 26, 2009 | 2009, Naujienos, Renginiai

Vasario 19-20 dienomis Rytų Europos studijų centras (RESC) organizavo antrąjį Baltarusijos tyrimų centrų atstovų susitikimą/seminarą Vilniuje. Renginys yra projekto “Baltarusijos tyrimų centrų stiprinimas” dalis.
Šio projekto tikslas yra įvertinti ir išanalizuoti Baltarusijos tyrimų centrų padėtį bei sąlygas analitinei veiklai Baltarusijoje, skatinti analitinių centrų tarpusavio bendradarbiavimą, įtraukiant ir Europos tyrimų centrus, rasti būdus Baltarusijos tyrimų centrų veiklai tobulinti bei jų analitinės veiklos matomumui didinti tiek Baltarusijos visuomenėje, tiek ir Europos akademinėje bendruomenėje.

Vienas iš pagrindinių susitikimo leitmotyvų buvo pakviesti Baltarusijos ekspertus, tęsiančius savo veiklą užsienyje. Pastarieji galėtų tapti jungtimi tarp Baltarusijos  ir Europos analitinių centrų. Trys renginio dalyviai – Baltarusijos doktorantūros studentai Italijoje ir JAV bei Baltarusijos ekspertė iš Prancūzijos – pristatė Baltarusijos studijų būklę bei perspektyvas minėtose šalyse ir kartu su kitais susitikimo dalyviais diskutavo apie Baltarusijos, jos akademinės bendruomenės matomumą užsienyje, poreikį jį didinti.  Europos Humanitarinio Universiteto studentai taip pat buvo pakviesti į renginį kaip diskusijos apie Baltarusijos studentus egzilyje dalyviai. Antroji susitikimo dalis buvo skirta bendradarbiavimui tarp Baltarusijos tyrimų centrų aptarti. Buvo diskutuojama bendradarbiavimo su žurnalistais, Baltarusijos tyrimų centrų asociacijos reikalingumo klausimais. Projekto dalyviams buvo pristatytas naujienlaiškis “Bell”, leidžiamas minėto projekto rėmuose, aptartos galutinės konferencijos gairės.

« Grįžti atgal

Kategorijos