Diskusija “Ukraina Europos Sąjungoje: misija neįmanoma?”

Kov 27, 2009 | 2009, Naujienos, Renginiai

Kovo 26 d. Rytų Europos studijų centre vykusi diskusija “Ukraina Europos Sąjungoje: misija neįmanoma?” – tai bendros Rytų Europos studijų centro (RESC) ir Rytų geopolitikos studijų centro (RGSC) iniciatyvos pradžia. Šios iniciatyvos tikslas suteikti daugiau informacijos visiems besidomintiems svarbiausiais Lietuvos užsienio politikos klausimais, didinti visuomenės žinojimą ir įtraukti pilietinę visuomenę į užsienio politikos procesą.

Diskusija apie Ukrainą – vieną didžiausių valstybių, figūruojančių Lietuvos užsienio politikos prioritetuose, –  subūrė Lietuvos užsienio politikos formuotojus, ekspertus bei žurnalistus, ieškojusius atsakymo, kokia turi būti Lietuvos ir ES politika Ukrainos atžvilgiu. Diskusijos dalyviai aptarė veiksnius, darančius įtaką artimesnei Ukrainos integracijai su Europos Sąjunga, bandyta savikritiškai pažvelgti į ES ir Ukrainos tarpusavio santykių raidą bei į Ukrainos vidaus padėtį, jos užsienio politikus tikslus, dėl kurių Ukrainos politinis elitas bei neformalūs galios centrai dažnai nesusitaria.
RESC ir RGSC inicijuoto diskusijų ciklo tęsinys – debatai Baltarusijos dabartinės politinės situacijos tema – planuojami gegužės mėnesį.

« Grįžti atgal

Kategorijos