Užsienyje studijuojantys baltarusiai trečią kartą rinkosi Lietuvoje

Rgs 23, 2009 | 2009, Naujienos

Kategorijos

Užsienyje studijuojantys baltarusiai trečią kartą rinkosi Lietuvoje

Rgs 23, 2009 | 2009, Naujienos

Rugsėjo 30 – spalio 4 d. įvyko Baltarusių studentų, studijuojančių užsienyje, sąskrydis. Neformalios studentų bendruomenės nariai, pasivadinę United Students of Belarus (Vieningi Baltarusijos studentai), į Lietuvą susirinko jau trečiąjį kartą. Renginį organizavo Rytų Europos studijų centras.

Sąskrydžio tikslas – suburti užsienyje studijuojantį Baltarusijos jaunimą į efektyviai veikiantį komunikacijos ir bendradarbiavimo tinklą, ugdyti jų pilietiškumą bei skatinti aktyvumą. Užsienyje besimokančių Baltarusijos studentų tinklas sudaro jiems galimybes ne tik dalintis turima informacija ar idėjomis, bet ir bendradarbiauti jas įgyvendinant. Geografinės neformalios studentų bendruomenės ribos kiekvienais metais plečiasi: šiemet sąskrydyje dalyvavo 45 dalyviai iš 12 Europos valstybių bei JAV. Šių metų sąskrydžio atspirties taškas buvo žmogaus teisių tema. Sąskrydžio dalyviams surengtas praktinių seminarų ciklas dalyvių rašymo įgūdžiams tobulinti, komunikacijos gebėjimams vystyti bei žinioms apie interesų atstovavimo praktiką praturtinti.

Organizatoriai tikisi, kad įgytos žinios padės dalyviams efektyviau kelti žmogaus teisių klausimus Baltarusijos ir Vakarų šalių diskursuose.

« Grįžti atgal

Kategorijos