III Baltarusijos studentų išeivijoje sąskrydis USB Rally 2009

Spa 4, 2009 | 2009, Naujienos, Renginiai

Rytų Europos studijų centras (RESC) 2009 m. rugsėjo 30 – spalio 4 d. surengė  Baltarusijos studentų, studijuojančių užsienyje, sąskrydį. Po visą pasaulį pasklidę baltarusiai, pasivadinę „Vieningi Baltarusijos studentai“ (angl. United Students of Belarus), Lietuvoje susirenka jau trečiąjį kartą: kasmetiniai sąskrydžiai Rytų Europos studijų centro organizuojami nuo 2007 metų. Antrus metus iš eilės RESC į renginį kviečia ir jaunimą, studijuojantį Baltarusijoje, siekiant stiprinti ryšius tarp tėvynėje studijuojančių baltarusių bei Baltarusijos jaunimo, išvykusio studijuoti svetur.

45 studentai iš 10 valstybių (Baltarusijos, D. Britanijos, Italijos, JAV, Lenkijos, Lietuvos, Prancūzijos, Rusijos, Vokietijos ir Ukrainos) dalyvavo sąskrydyje. 2 iš jų dalyvavo renginyje jau trečią kartą, 10 – prie sąskrydžio dalyvių prisijungė jau antrus metus iš eilės. Tokiu būdu neformalus studentų tinklas išlaiko savo branduolį, kartu plėsdamasis bei įtraukdamas naujus narius.

Sąskrydžių tikslas – suvienyti Baltarusijos jaunimą, studijuojantį įvairiose pasaulio šalyse, į gyvybingą komunikacijos ir bendradarbiavimo tinklą, skatinti studentų pilietinį sąmoningumą bei aktyvumą. Neformalus studentų tinklas suteikia dalyviams galimybę įgyti naujų žinių, pasidalinti patirtimi bei idėjomis. Dalyvaudami kasmetiniuose sąskrydžiuose Baltarusijos studentai ne tik keičiasi kontaktais ir informacija, bet ir buriasi į entuziastų ir bendraminčių grupeles tolesnei veiklai šalyse, kuriose jie studijuoja.

Geografinės neformalios bendruomenės ribos nuolat plečiasi. Šiais metais prie studentų prisijungė Baltarusijos jaunimas, studijuojantis D. Britanijoje, Italijoje ir Rusijoje.

Šių metų sąskrydis išsiskyrė ne tik dideliu dalyvių skaičiumi, bet ir tuo, kad 5 dienų renginys turėjo veiklas vienijančią temą – žmogaus teisės. Tema buvo pasirinkta neatsitiktinai – juk šiais metais Lietuva mini Baltijos kelio dvidešimtmetį. Todėl dalyviai žiūrėjo filmą apie Baltijos kelią „Ir ateis ta diena. Baltijos kelias“, dalyvavo diskusijose bei tradiciniame žaidime „Protmūšis“ žmogaus teisių ir pilietinių iniciatyvų tema, praktinių seminarų metu mokėsi rašymo, komunikacijos ir interesų atstovavimo įgūdžių. Organizatoriai tikisi, kad šie įgūdžiai padės dalyviams kelti žmogaus teisių bei pilietinės visuomenės klausimus tiek valstybėse, kuriose jie studijuoja, tiek tėvynėje.

Sąskrydžio programą taip pat sudarė įvairiapusė ir dinamiška kultūrinė programa: dalyviams buvo surengtas baltarusiškos grupės koncertas, interaktyvus orientacinis žaidimas Vilniaus senamiestyje bei vizitas į Nacionalinės dailės galeriją.

Organizatoriai išnaudojo renginį bei galimybę tiesiogiai bendrauti su jaunąja baltarusių karta, siekiant įtraukti ją į kitas projekto veiklas (šios veiklos yra dalis projekto, finansuojamo Europos Komisijos). Dalyviai buvo prašomi pristatyti savo idėjas dėl publikacijos „Abipus tvoros“, kurioje bus lyginama žmogaus teisių padėtis Baltarusijoje bei kitose valstybėse.

Organizatoriai įsitikinę, kad žinios ir įgūdžiai, įgyti sąskrydžio metu, padės dalyviams vykdyti savo „neformalių“ ambasadorių misiją valstybėse, kuriose studijuoja. Be to, USB Rally 2009 dalyvių nuomone, kasmetiniai sąskrydžiai prisideda prie Baltarusijos jaunimo užsienyje konsolidavimo.

Programa

Darbo grupių užduotys

Darbo grupių rezultatai:

I grupė
II grupė
III grupė
IV grupė

« Grįžti atgal

Kategorijos