Seime atidaroma fotografijų paroda apie tikrą gyvenimą Kuboje

Vas 17, 2010 | 2010, Naujienos

Rytų Europos studijų centras, bendradarbiaudamas su Čekijos Respublikos nevyriausybine organizacija „People in Need“, vasario 18 d. 12 val. Lietuvos Respublikos Seimo II rūmų galerijoje atidaro fotografijų parodą „Priartėjimai. Kuba“.

4 autoriai – du kubiečiai ir du lietuviai – į šią šalį žvelgė ne kaip į rojų turistams, bet kaip į kraštą, kuriame laisvė jos piliečiams jau seniai tapo iliuzija, o penkiasdešimt metų gyvuojantis socializmas priartėjo prie ribos, už kurios slypi permainų epocha. Parodos autoriai dokumentuoja salos sąstingį, žmones ir jų istorijas, griūvantį Havanos grožį, ekonomines ir socialines problemas. Jie yra kritiški ir nebijo rodyti skaudžiausių Kubos žaizdų. Jie yra jautrūs ir geba įžvelgti grožį ten, kur eilinio praeivio akis jo nė nepastebi.
Parodos atidaryme dalyvaus LR Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris, taip pat lietuviai parodos autoriai.
Paroda truks vasario 18 – kovo 8 d. darbo dienomis nuo 8.00 – 17.00 val. Įėjimas nemokamas.

Parodos autoriai:
Kubiečiai: du  trisdešimtmečiai menininkai, geri draugai ir bičiuliai, apsiginklavę sena technika, fiksuojantys Kubos gyvenimą iš skirtingų žiūros taškų.
Claudio Fuentes Madan – profesionalus fotografas ir operatorius, jo aistra – žmonių portretai, kiekviena nuotrauka pasakoja gyvenimo istoriją.
Orlando Luis Pardo Lazo – gatvės fotografas, jo darbuose užfiksuota Havanos kasdienybė be pagražinimų. [http://vocescubanas.com/boringhomeutopics/]
Lietuviai: Sigitas Babilius, Gabrielė Burbaitė – įamžinę salos kasdienybės veidus ir detales iš svetimšalio perspektyvos.

Kontaktinis asmuo:
Milda Vinčiūnaitė
Projektų vadovė
Rytų Europos studijų centras
Tel: (8 5) 270 59 93
El.paštas: milda.vinciunaite@eesc.lt

« Grįžti atgal

Kategorijos