Rytų Europos studijų centre lankosi Afganistano Goro provincijos administracijos ir nevyriausybinio sektoriaus atstovai

Spa 14, 2010 | 2010, Naujienos, Renginiai

Šiandien Rytų Europos studijų centre (RESC) pradedami projektų rengimo ir įgyvendinimo mokymai, kuriuose dalyvauja Afganistano Goro provincijos administracijos ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, potencialūs vietinės bendruomenės lyderiai.

Mokymų programos tikslas – stiprinti Afganistano Goro provincijos gebėjimus savarankiškai planuoti ir įgyvendinti vystomojo bendradarbiavimo projektus.

„Pastarųjų dešimtmečių patirtis Afganistane nesuteikia daug vilčių artimiausiu metu matyti stabilią savarankišką valstybę su sąmoningos pilietinės visuomenės apraiškomis“, – teigia RESC Pilietinės visuomenės vystymo ir bendradarbiavimo skyriaus vedėjas Vytis Jurkonis, – „Vakarietiški teisinės valstybės ar demokratijos standartai negali būti tiesiogiai pritaikomi Afganistane, todėl šiuo projektu siekiame, jog Goro provincijos atstovai suprastų savo atsakomybę už artimuosius ir bendruomenės narius, o kartu tikimės suteikti jiems žinių, kaip galima išnaudoti esančias tarptautinės pagalbos ar paramos galimybes.“

Goro provincija – viena skurdžiausių Afganistane, tačiau, lyginant su kitais Afganistano regionais, jai tenka bene mažiausia dalis tarptautinės bendruomenės paramos vystymui. Dėl santykinai saugaus regiono statuso Goro provincijai mažiau dėmesio skiria ir Afganistano vyriausybė. Menka vietinės administracijos ir nevyriausybinių organizacijų patirtis formuluojant savo poreikius bei rengiant paraiškas projektų finansavimui gauti taip pat yra viena iš susiklosčiusios situacijos priežasčių.

RESC parengta mokymo programa siekia sustiprinti Goro provincijos atstovų įgūdžius inicijuojant bei įgyvendinant projektus. Tai leis provincijos gyventojams aktyviau gerinti savo buitį, atkreipiant dėmesį į opiausias regiono problemas ir pasiūlant sėkmingiausius ir kultūriškai priimtinus jų sprendimo būdus.

Projektas, finansuojamas LR Užsienio reikalų ministerijos, tęsis iki š.m. lapkričio pabaigos, kuomet mokymų dalyviai parengs savo projektų idėjas ir paraiškas, kurios, tarpininkaujant Rytų Europos studijų centrui, bus teikiamos tarptautinėms organizacijoms siekiant gauti paramą.

A photo on FlickrA photo on FlickrA photo on FlickrA photo on FlickrA photo on FlickrA photo on FlickrA photo on FlickrA photo on Flickr

« Grįžti atgal

Kategorijos