Pirmadienį prasideda Lietuvos dienų Gruzijoje renginiai

Spa 16, 2010 | 2010, Naujienos, Renginiai

Spalio 18 d., pirmadienį, prasideda visą savaitę truksiantys Lietuvos dienų Gruzijoje renginiai. Programoje numatytos viešos paskaitos trijų miestų universitetuose, kultūriniai vakarai ir susitikimai su vietos bendruomene keturiuose regionuose, taip pat susitikimai su nevyriausybinių organizacijų atstovais.

Lietuvos dienų Gruzijoje metu prof. Alfredas Bumblauskas skaitys viešas paskaitas Gorio ir Kutaisio universitetuose. Specialią kultūrinę programą Kobulečio, Terdžolos ir Džvario savivaldybėse rengia garsi žurnalistė, labdaros akcijos „Lietuva – Gruzija VIENA ŠIRDIS“ organizatorė Edita Mildažytė ir žymi Lietuvos džiazo vokalistė Neda Malūnavičiūtė.

Penktadienį, spalio 22 dieną, prie Lietuvos dienų programos prisijungs ir Lietuvos užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius, kuris Tbilisio Ilja Čavčavadzės universitete skaitys viešą paskaitą „Nuo Sarmatijos iki Rytų Partnerystės: Europos identiteto paieškos“.

Šeštadienį, spalio 23 d. bus oficialiai atidaryta Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos bei Lietuvos verslininkų lėšomis rekonstruota biblioteka Chašurio mieste.

Tikimasi, kad per renginių savaitę tiesiogiai su Lietuvos atstovais susitiks ir pabendraus daugiau kaip 1000 žmonių įvairiuose Gruzijos regionuose.

„Neabejoju, jog visi dalyvavę E. Mildažytės inicijuotoje paramos akcijoje „Lietuva-Gruzija: viena širdis“ ir aspsilankę Gruzijos muzikantų koncertuose Vilniuje, buvo sužavėti gruzinų atlikėjų vokaliniais bei artistiniais sugebėjimais. Tai buvo unikali galimybė iš arčiau susipažinti su labai įvairia, savita ir gilias tradicijas turinčia Gruzijos kultūra“ – sakė Kristina Vaičiūnaitė, Rytų Europos studijų centro vadovė. „Lietuvos dienos Gruzijoje“ yra tarsi atsakomasis vizitas, pristatant Lietuvą, jos istoriją bei patirtį, ieškant sąsajų bei paralelių tarp gruzinų ir lietuvių, taip tęsiant gražią bendradarbiavimo tradiciją.“

Rytų Europos studijų centras nuo 2008-ųjų metų vykdo Gruzijos programą. Centras organizavo Gruzijos Prezidento, Parlamento bei Savivaldos rinkimų stebėjimo misijas, taip pat iniciavo ir koordinavo Lietuvos humanitarinę pagalbą bei labdarą nukentėjusiems nuo karo Gruzijoje 2008-aisiais, vykdė nedidelės apimties atnaujinimo, rekonstrukcijos projektus Gruzijos regionuose, organizavo mokymus gruzinų valdininkams bei nevyriausybinių organizacijų atstovams.

A photo on FlickrA photo on FlickrA photo on FlickrA photo on FlickrA photo on FlickrA photo on FlickrA photo on FlickrA photo on Flickr

« Grįžti atgal

Kategorijos