Lotyniškos spalvos, garsai ir magija – Lotynų Amerikos kultūros dienose

Spa 21, 2010 | 2010, Naujienos, Renginiai

„Kino pavasaris“ jau penktą kartą kviečia sostinės svečius bei gyventojus apsilankyti „Lotynų Amerikos kultūros dienose“, šiemet žadančiose itin margą renginių programą: kino festivalį, fotografijos parodą, kultūrines popietes, teminius vakarėlius bei koncertą.

Kino mėgėjus „Pasakos“ kino teatre su Lotynų Amerikos kinematografo naujienomis supažindins net septyni tarptautinio pripažinimo sulaukę filmai bei trumpoji animacijos programa. Turėsite unikalią galimybę išvysti Argentinos, Meksikos, Peru, Kolumbijos bei Čilės kino kūrėjų darbus.

Tai ir „Oskarui“ nominuotas bei „Auksiniu lokiu“ įvertintas Claudia Llosa  filmas „Liūdesio pienas“, net 19-os kino įvertinimų sulaukęs Rodrigo Pla filmas „Vidinė dykuma“, tikrais įvykiais paremtas Andres Baiz  „Šėtonas“ ir kiti filmai.

Lotynų Amerikos kultūros dienų metu rodysime ir Jurgio Didžiulio režisuotą dokumentinį filmą „Kitokia Kuba: Fluxus tropikuose“ – tai grupės menininkų, mėginančių išgyventi Kuboje, kasdieninio gyvenimo atspindžiai. Po filmo įspūdžiais apie Kubą dalinsis Sigitas Babilius ir Milda Vinčiūnaitė.

Pristatysime ne tik žanrinę filmų įvairovę bei regiono aktualijas, bet ir pasistengsime į lietuviškai pilką rudenį įnešti Lotynų Amerikos spalvų, garsų ir magijos.

„Lotynų Amerikos kultūros dienos“ žiūrovams jau tradiciškai pateiks įvairių kultūrinių žanrų puokštę. Kviesime susipažinti su Kubos realybe fotografijos parodoje „Priartėjimai. Kuba“, atsiradusioje bendradarbiaujant menininkams, Rytų Europos studijų centrui ir organizacijai „People in Need“. Fotografijų autoriai dokumentuoja salos sąstingį, žmones ir jų istorijas, griūvantį Havanos grožį, ekonomines ir socialines problemas. Jie yra kritiški ir nebijo rodyti skaudžiausių Kubos žaizdų. Jie yra jautrūs ir geba įžvelgti grožį ten, kur eilinio praeivio akis jo nė nepastebi.

Virtualią Argentinos pažinimo kelionę pasiūlys Lietuvoje gyvenantis argentinietis Carlos Brebbia, o argentinietiško vyno naktis leis ne tik pasimėgauti šiuo gėrimu, bet ir susipažinti su jo gaminimo tradicijomis.

Literatūrinėje popietėje pristatysime garsaus Argentinos rašytojo Marcelo Birmajer romaną „Vienos moters istorija“, o su užburiančia fado tradicija susipažinsime jungtiniame portugalų muzikos meistrų bei Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncerte.

Šokio gerbėjus teminis salsos vakarėlis kvies ne tik stebėti, bet ir pasimokyti šio šokio žingsnelių, mėgaujantis „Mojito“ kokteiliu.

Spalio 22-29 dienomis „Kino pavasaris“ kviečia visus apsilankyti „Lotynų Amerikos kultūros dienų“ renginiuose.

Daugiau informacijos www.kinopavasaris.ltwww.kinopasaka.lt

« Grįžti atgal

Kategorijos