BIRMA: o kas toliau?

Gru 18, 2010 | 2010, Naujienos, Renginiai

VU TSPMI Studentų mokslinė draugija kviečia į diskusiją apie Birmos ateities perspektyvas ir tarptautinės bendruomenės vaidmenį. Diskusija vyks lapkričio 24 d. (trečiadienį) 14 val. VU TSPMI (Vokiečių g. 10) 302 aud.

Šiemet lapkričio 7 d. po dvidešimties metų pertraukos karinis Birmos režimas surengė rinkimus, nors jie nebuvo nei laisvi, nei sąžiningi. Teisė dalyvauti rinkimuose buvo apribota, dalyvių registracija – itin griežta, o rinkimus boikotuoti nusprendusi Nacionalinė demokratijos lyga buvo uždrausta. Rinkimų rezultatas – valdžia „perduota“ tos pačios karinės chuntos, valdančios Birmą nuo 1962 m., atstovams. Po rinkimų praėjus savaitei laisvėn paleista demokratinės opozicijos lyderė Aung San Suu Kyi. Jos vadovaujama Nacionalinė demokratijos lyga  laimėjo 1990 m. rengtus rinkimus surinkusi 82 proc. balsų, bet taip ir nebuvo prileista prie valdžios. Tarptautinė bendruomenė iki šiol pripažįsta būtent šių rinkimų rezultatus.

Ar šį mėnesį Birmoje įvykę rinkimai ir demokratinės opozicijos lyderės Aung San Suu Kyi išėjimas į laisvę gali reikšti pokyčių pradžią Birmoje? Koks tolesnis Aung San Suu Kyi vaidmuo? Kokie galimi Birmos ateities scenarijai? Ar Lietuvai gali ir turi rūpėti Birma ir jos problemos?

Dalyvauja:
Hawi Thar, žurnalistas iš Birmos
Simon Butt, Jungtinės Karalystės ambasadorius Lietuvoje, dvejus metus dirbęs diplomatinį darbą Birmoje
Péter Noszkó-Horvath, Vengrijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje, aštuonerius metus dirbęs diplomatu Tailande ir Kambodžoje
Ina Marčiulionytė, Ambasadorė ypatingiems pavedimams, Lietuvos pirmininkavimo Demokratijų bendrijai pagrindinė koordinatorė

Diskusija vyks anglų kalba.

« Grįžti atgal

Kategorijos