„Humanitarinė katastrofa Baltarusijoje“

Gru 30, 2010 | 2010, Naujienos

2010 metų gruodžio 29 d. Seimo Europos informacijos biure įvyko Lietuvos respublikos Seimo užsienio reikalų komiteto inicijuota spaudos konferencija, skirta įvertinti 2010 metų Baltarusijos prezidento rinkimams ir tebesitęsiančioms režimo represijoms. Konferencijos dalyviai iš Baltarusijos pristatė išsamius gruodžio 19 d. prasidėjusių represijų liudijimus. Ši konferencija laikytina pasirengimu 2011 m. sausio pradžioje įvyksiantiems oficialiems parlamento klausymams.

LRS URK pirmininkas E. Zingeris patikino, kad Lietuva imsis aktyvių priemonių Baltarusijos piliečių padėčiai gerinti: planuojama kreiptis į Europos parlamentą dėl gruodžio 19 prasidėjusių ir tebesitęsiančių masinių žmogaus teisių pažeidimų tyrimo ir įvertinimo, ketinama paraginti Europos Komisiją peržiūrėti dabartinę politiką Baltarusijos oficialiosios valdžios atžvilgiu, bus siekiama palengvinti vizų suteikimo sąlygas Baltarusijos piliečiams bei užtikrinti, kad vizos nebūtų suteikiamos asmenims prisidėjusiems ir atsakingiems už smurto panaudojimą prieš taikius piliečius. Taip pat reikalaujama, kad nedelsiant būtų paleisti kandidatai į prezidentus, kurie buvo suimti pažeidžiant Baltarusijos įstatymuose numatytą teisinį imunitetą, reikalaujama išlaisvinti suimtus kandidatų štabų darbuotojus bei žurnalistus.

Konferencijoje dalyvavo:
1. Emanuelis Zingeris – LRS Užsienio reikalų komiteto pirmininkas.
2. Eva Nekliaeva – kandidato į Baltarusijos prezidentus Vladimiro Nekliaevo dukra.
3. Jurijus Aleinikas – kandidato Vladimiro Nekliaevo patikėtinis.
4. Anatolijus Michailovas – Europos Humanitarinio Universiteto rektorius.
5. Aleksejus Janukevičius – kandidato į Baltarusijos prezidentus Grigorijaus Kostusevo rinkiminio štabo vadovas.
6. Stanislavas Šuškevičius – kandidato į Baltarusijos prezidentus Andrejaus Sanikovo patikėtinis, pirmasis Baltarusijos vadovas.
7. Aleksandras Dobrovolskis – kandidato į Baltarusijos prezidentus Jaroslavo Romančiuko patikėtinis
8. Irina Logvin – kandidato į Baltarusijos prezidentus Vitalio Rymaševskio patikėtinė.

Visą konferencijos vaizdo įrašą rasite paspaudę šias nuorodas: lietuvių kalbarusų kalbaanglų kalba.

« Grįžti atgal

Kategorijos