Prisijunk prie „Birmos kampanijos 2011“!

Kov 14, 2011 | 2011, Naujienos

Jau daugiau nei 40 metų Birmą valdo vienas represyviausių karinių režimų pasaulyje. Šalyje yra daugiau nei 2000 politinių kalinių, nuolat vyksta pilietinis karas, žmonės dingsta, yra kankinami, žlugdomi ir žudomi.

Padėk pasauliui tai pakeisti. Rytų Europos studijų centras inicijuoja naują projektą – „Birmos kampaniją 2011“, kurios pagrindiniu dalyviu gali tapti ir Tu: surenk savo draugams filmo „Birmos VŽ. Reportažas iš uždaros šalies“ peržiūrą ir diskusiją.

Oskarui kaip geriausias dokumentinis filmas nominuotas, prestižiniais Amsterdamo ir Kopenhagos dokumentikos forumų prizais apdovanotas A. Østergaard filmas „Birmos VŽ. Reportažas iš uždaros šalies“ ypatingas, nes jis filmuotas slapta, iš tiesų rizikuojant filmo kūrėjų gyvybėmis. Birmos diktatūra yra griežtai uždraudusi šalyje ir filmuoti, ir fotografuoti. Net už interneto naudojimą be valstybės žinios yra baudžiama ilgais nelaivės metais.

Kaip prisjungti prie „Birmos kampanijos 2011“?

Jei susidomėjote ir norėtumėte šį filmą pasižiūrėti su draugais, kaimynais, klasiokais, kursiokais, bendradarbiais ir pan., kreipkitės į mus. Nemokamai atsiųsime filmo su lietuviškais subtitrais DVD, kurį kartu su savo kviestaisiais žiūrovais galėsite žiūrėti ir aptarti namie, mokykloje ar universitete, bendruomenės susirinkime – bet kurioje patogioje vietoje. Kartu su DVD gausite patarimų bei medžiagos, kaip konstruktyviai moderuoti po filmo kilsančias diskusijas-debatus.

Daugiau informacijos apie kampaniją (Iš kur? Kam? Kodėl?)

Noriu organizuoti filmo peržiūrą.

Patarimai kaip surengti diskusiją apie filmą.

Birma: klausimai ir atsakymai.

„Lietuvos ryto“ interviu su mūsų buvusiu stažuotoju iš Birmos.

Lietuva remia specialios Jungtinių Tautų tyrimo komisijos karo nusikaltimams Birmoje tirti sudarymą.

Vientinelis dalykas, kurio Jūsų prašome, atsiųskite Jūsų peržiūroje dalyvavusių žmonių sąrašą (jo formą galite atsisiųsti ČIA). Taip pat labai lauksime Jūsų įspūdžių apie filmą ir diskusijas. Rašykite!

RESC Komanda

« Grįžti atgal

Kategorijos