Protestas prieš žmogaus teisių gynėjo Alesio Beliackio sulaikymą

Rgp 5, 2011 | 2011, Naujienos

Rugpjūčio 4 d. Baltarusijoje buvo sulaikytas žymus žmogaus teisių gynėjas Alesis Beliackis (Ales Beliacki), žmogaus teisių organizacijos „Viasna“ pirmininkas.

Rytų Europos studijų centras išreiškia griežtą protestą prieš Alesio Beliackio sulaikymą ir kviečia visą tarptautinę bendruomenę bei Lietuvos užsienio reikalų žinybas nedelsiant solidariai išreikšti protestą dėl Baltarusijos valdžios veiksmų ir pareikalauti išlaisvinti Alesį Beliackį bei kitus politinius kalinius Baltarusijoje.

Žmogaus teisių organizacija „Viasna“ nuo 1996-ųjų metų nuolat teikia teisinę bei finansinę pagalbą nuo režimo nukentėjusiems Baltarusijos piliečiams. Pasak vieno opozicijos lyderių, suimto per 2010 m. gruodžio 19 nakties įvykius ir neseniai paleisto iš KGB kalėjimo Anatolijaus Lebedko, „žmogaus teisių gynėjai yra tarsi sanitarai padedantys represijų aukoms Baltarusijoje“. Kaip teigia A. Lebedko, „ir „Viasna“, ir jos pirmininkas A. Beliackis yra tarsi ašaka oficialaus Minsko gerklėje, todėl šis sulaikymas yra politinis demaršas, siunčiantis aiškų signalą ir įspėjimą visiems žmogaus teisių gynėjams“.

Nuo 2010 m. gruodžio 19 d. Baltarusijoje yra daugiau nei 40 politinių kalinių, o pilietiškai aktyvūs asmenys bei žmogaus teisių organizacijos yra nuolat bauginami ir persekiojami.

Daugiau informacijos:
Vytis Jurkonis,
Rytų Europos studijų centro
Politikos analizės ir tyrimų skyriaus vedėjas
vytis.jurkonis@eesc.lt
Tel. +370 5 270 59 93

« Grįžti atgal

Kategorijos