Prasideda penktasis užsienyje studijuojančių baltarusių sąskrydis Lietuvoje

Rgs 27, 2011 | 2011, Naujienos

Šiandien, rugsėjo 28 d., Dvarčėnuose prasideda penktasis užsienyje studijuojančių baltarusių sąskrydis. Jau penkerius metus kiekvieną rugsėjį neformali bendruomenė, pasivadinusi „United Students of Belarus“ (USB, Vieningi Baltarusijos studentai), susirenka Lietuvoje ir dalijasi patirtimi, aptaria nuveiktus darbus bei planuoja veiklas ateinantiems metams.

Rytų Europos studijų centre gimusi idėja suburti užsienyje studijuojantį Baltarusijos jaunimą sėkmingai įgyvendinama jau penkerius metus. Šiųmetinio sąskrydžio tematika – pasauliniai socialiniai judėjimai ir socialinės medijos.

Šiemet sąskrydyje dalyvauja itin daug – net 65 – studentai iš 13 valstybių. Renginio atidaryme baltarusių jaunimą pasveikins LR užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius, organizuojamuose debatuose apie šiuolaikinius socialinius judėjimus, išeivijos bendruomenių vaidmenį ir jų galimybes tapti socialiniais judėjimais dalyvaus europarlamentaras prof. Vytautas Landsbergis, Seimo narys Mantas Adomėnas, ekspertai Siniša Šikman iš Serbijos, Mikhail Doroshevich iš Baltarusijos, taip pat ekspertai iš Lietuvos. Į programą taip pat įtrauktas „Forumo teatras“ – interaktyvaus teatro metodas, leidžiantis dalyviams simuliuoti žmogaus teisių problemas ir jas aktyviai spręsti tarp aktoriais virtusių dalyvių. Kaip ir kasmet, šį kartą programą papildys intensyvi kultūrinė programa.

„Susidomėjimas USB sąskrydžiu kasmet vis didėja – šiemet sulaukėme nepaprastai daug dalyvių paraiškų, deja, neturime galimybių visus pakviesti. Smagu matyti, kaip per penkerius metus užsienyje studijuojantys ir gyvenantys jauni baltarusiai tapo savarankišku, organizuotu, iniciatyvos nestokojančiu judėjimu“, – sako Kristina Vaičiūnaitė, Rytų Europos studijų centro direktorė.

Renginys skirtas padėti išeivijoje studijuojantiems baltarusiams užmegzti bei sutvirtinti tarpusavio ryšius, suburti juos į veiklią bendruomenę bei skatinti jaunimo pilietinį aktyvumą. Tikimasi, jog studentai ne tik dalinsis įgytomis žiniomis ir idėjomis su kitais USB nariais, bet ir bendradarbiaus jas įgyvendinant. Ankstesniuose sąskrydžiuose Lietuvos ir Baltarusijos istorikai kalbėjo apie bendrą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės patirtį, filosofai skaitė paskaitas apie patriotizmo bei pilietinės visuomenės svarbą. Dalyviai buvo mokomi įtaigaus savęs pristatymo ir įspūdžio kūrimo subtilybių.

Organizatoriai tikisi, kad baltarusių studentai, net ir būdami išeivijoje, išliks aktyvūs pilietinės visuomenės nariai bei skatins kitų valstybių piliečius nelikti abejingais dėl tebesitęsiančių žmogaus teisių pažeidimų Baltarusijoje.

Lietuvos žiniasklaida apie sąskrydį:

DELFI 2011-09-28

LRYTAS.LT 2011-09-28

« Grįžti atgal

Kategorijos