Ar vystomasis bendradarbiavimas turi būti „žalias“?

Spa 26, 2011 | 2011, Naujienos, Renginiai

Šiandien Vilniuje neformaliu Baltijos ir Šiaurės šalių ekspertų grupės susitikimu prasideda ilgalaikė šių šalių nevyriausybinių organizacijų (NVO), dirbančių vystomojo bendradarbiavimo srityje, mokymų programa, organizuojama Rytų Europos studijų centro. Pagrindinės mokymų temos – vystomasis bendradarbiavimas ir darnusis vystymasis bei vystomasis bendradarbiavimas ir aplinkosauginio sąmoningumo ugdymas. Spalio 26 – 28 d. vyksiančiuose mokymuose dalyvaus daugiau nei 20 Baltijos bei Šiaurės šalių NVO atstovų iš 6 valstybių.

„Darnusis vystymasis daugeliui nevyriausybinių organizacijų tebėra „pilkoji zona“, terminas, kuriuo, reikalui esant, galima apibūdinti daug ką. Deja, nuo to jo reikšmė nepasidaro aiškesnė“, – sako Ringailė Trakymaitė, RESC Pilietinės visuomenės vystymo ir bendradarbiavimo skyriaus vedėja. „Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų naujųjų ES narių, vyrauja supratimas, kad darnusis vystymasis bei aplinkosauga yra „žaliųjų“ rūpestis. Vis dėlto, esame įsitikinę, kad vystomasis bedradarbiavimas bei mūsų indėlis į visapusišką besivystančių valstybių augimą bus efektyvus ir ilgalaikis tik tuo atveju,  jei jis bus darnus bei draugiškas aplinkai“.

Šis projektas – pirmasis tokio masto mokymų projektas, kuriame dalyvauja vystomojo bendradarbiavimo NVO platformos ir jų vadovai iš Danijos, Latvijos, Suomijos bei Švedijos. Lietuvai jame atstovauja nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platforma (NVVO platforma) bei Lietuvos nevyriausybinių vystomojo švietimo ir bendradarbiavimo organizacijų tinklas (LITDEA).

Iniciatyva džiaugiasi bei mokymų dalyvius pasveikins Izolda Bričkovskienė, LR Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai departamento direktorė. Pagrindinį pranešimą „Kaip į vystomojo bendaradarbiavimo politiką ir projektus integruoti aplinkosaugos bei kovos su klimato kaita dimensiją?“ skaitys Inger Björk, Švedijos organizacijos „Forum Syd“ (liet. Pietų forumas) ekspertė.

Mokymų programą, kurios antroji dalis numatyta 2012 m. sausį, finansuoja Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, remia Lietuvos savivaldybių asociacija. Ateinančiais metais programos dalyviai mokysis ir diskutuos apie aplinkosaugos ir vystomojo bendradarbiavimo sąsajas, teisę į švarią aplinką, apie tai, ar vystomojo bendradarbiavimo NVO neturėtų būti „žalios“ namuose ir savo projektuose besivystančiose pasaulio šalyse.

« Grįžti atgal

Kategorijos