Lietuvos savivaldybių atstovai dalinosi projektinės veiklos patirtimi su Gruzijos Chašurio savivaldybės atstovais

Lap 24, 2011 | 2011, Naujienos

Lapkričio 20- 24 Lietuvos savivaldybių atstovai dalinosi projektinės veiklos patirtimi su Gruzijos Chašurio savivaldybės atstovais. Vizito tikslas – supažindinti Chašurio savivaldybės atstovus su Lietuvos savivaldybių vykdomais ir Europos Sąjungos finansuojamais projektais.

„Vizito į Lietuvą metu, ekonomikos ir infrastruktūros vystymo skyriaus vadovas bei finansų ir biudžeto paslaugų specialistas iš Chašurio savivaldybės aplankė Vilniaus, Druskininkų ir Kauno savivaldybes, susipažino su šių savivaldybių vykdomais projektais, aptarė, kaip Lietuvos savivaldybių patirtys gali būti pritaikomos Gruzijos regionų vystymui.

Šis mokomasis vizitas yra Chašurio savivaldybės darbuotojų kompetencijų ugdymo programos projektų rengimo srityje dalis, kurią kartu su Chašurio savivaldybe inicijavo ir parengė Rytų Europos studijų centras.

„Tikimės, kad savivaldybės darbuotojų kompetencijų ugdymo programa įgalins Chašurio savivaldybės darbuotojus, o tuo pačiu ir savivaldybę, efektyviai dalyvauti Europos Kaimynystės ir partnerystės politikos programose, leis perprasti Europos Sąjungos finansinių instrumentų veikimo logiką, taip prisidedant prie Gruzijos regionų vystymosi” – sakė Kristina Vaičiūnaitė, Rytų Europos studijų centro vadovė.

Akimirkos iš renginio čia.

Dienraščio „Kauno diena“ straipsnį apie Chašuri savivaldybės atstovų vizitą Kauno m. savivaldybėje galima rasti čia.

Chašurio savivaldybės darbuotojų kompetencijų ugdymo programa sudaryta iš trijų dienų mokymų Gruzijoje, projektų paraiškų rengimo bei mokomojo vizito į Lietuvą. Mokymų metu Gruzijoje, kurie vyko spalio 6-9 dienomis, Chašurio savivaldybės darbuotojai mokėsi projektų planavimo bei rengimo, donorų paieškos, projektų valdymo ir vertinimo.

Mokymų programos įgyvendinimas yra remiamas iš Lietuvos Užsienio Reikalų ministerijos Vystomojo Bendradarbiavimo ir Paramos Demokratijai programos lėšų.

Rytų Europos studijų centras nuo 2008-ųjų metų vykdo Gruzijos programą. Centras organizavo Gruzijos Prezidento, Parlamento bei Savivaldos rinkimų stebėjimo misijas, taip pat iniciavo ir koordinavo Lietuvos humanitarinę pagalbą bei labdarą nukentėjusiems nuo karo Gruzijoje 2008-aisiais, vykdė nedidelės apimties atnaujinimo, rekonstrukcijos projektus Gruzijos regionuose, organizavo mokymus gruzinų valdininkams bei nevyriausybinių organizacijų atstovams.

« Grįžti atgal

Kategorijos