Kaip planuoti ir įvertinti vystomojo bendradarbiavimo programų įtaką aplinkai?

Sau 12, 2012 | 2012, Naujienos, Renginiai

“Kaip planuoti ir įvertinti vystomojo bendradarbiavimo programų įtaką aplinkai?”- tokį klausimą sau kels sausio 12- 14 dienomis į Vilnių susirinkę Baltijos ir Skandinavijos šalių nevyriausybinių organizacijų (NVO), dirbančių vystomojo bendradarbiavimo srityje, atstovai. Daugiau nei 20 Baltijos bei Šiaurės šalių NVO atstovų iš Estijos, Latvijos, Lietuvos, Suomijos ir Švedijos dalyvaus “Vystomasis Bendradarbiavimas Skandinavijos ir Baltijos šalyse: tarpusavio mokymai ir ryšių užmezgimas” mokymuose, kuriuos organizuoja Rytų Europos studijų centras.

“Pastebime, kad Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų naujųjų ES narių, vystomasis bendradarbiavimas ir aplinkosauga yra aiškiai atskirtos sritys. Visgi esame įsitikinę, kad siekiant užtikrinti darnų ir visapusišką šalių, kurioms teikiama vystomojo bendradarbiavimo pagalba, vystymąsi, negalima pamiršti aplinkosauginių aspektų ir tai, kokią įtaką mūsų vykdomos programos turi aplinkai, kurios tampa vis opesnės klimato kaitos akivaizdoje.”- sako Kristina Vaičiūnaitė, Rytų Europos studijų centro direktorė.

Kaip susieti vystomąjį bendradarbiavimą ir aplinkosaugą, įvertinti ir planuoti vykdomų projektų/ programų įtaką aplinkai, kokius kriterijus taikyti projektams dalyvius mokys Andreas Ulsax, klimato kaitos ir aplinkosaugos ekspertas iš Švedijos vystomojo bendradarbiavimo organizacijos “Diakonia”. Pagrindinį pranešimą “Aplinkosauginiai aspektai vystomajame bendradarbiavime”  skaitys Rilli Lappalainen, Suomijos vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platformos Kehys generalinė sekretorė.

Ši tęstinė mokymų programa – pirmoji tokio masto, kurioje dalyvauja atstovai iš vystomojo bendradarbiavimo NVO platformų iš Danijos, Latvijos, Suomijos bei Švedijos. Lietuvai jame atstovauja nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platforma (NVVO platforma) bei Lietuvos nevyriausybinių vystomojo švietimo ir bendradarbiavimo organizacijų tinklas (LITDEA). Pirmieji šios programos mokymai, kurių metu buvo nagrinėtas vystomasis bendradarbiavimas ir darnusis vystymasis, vyko praėjusių metų spalio 26- 28 dienomis.

Mokymų programą finansuoja Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, remia Lietuvos savivaldybių asociacija.

 

Daugiau informacijos:

Marta Čubajevaitė, Projektų vadovė

Rytų Europos studijų centro Pilietinės visuomenės vystymo ir bendradarbiavimo skyrius

marta.cubajevaite@eesc.lt

Tel. +370 5 270 59 93

« Grįžti atgal

Kategorijos