Užsienyje studijuojantys baltarusiai susirinko Lietuvoje

Rgs 6, 2012 | 2012, Naujienos, Renginiai

Rugjūčio 29 – rugsėjo 2 dienomis Trakų rajone vyko šeštasis kasmetinis užsienyje studijuojančių baltarusių sąskrydis. Jau šešerius metus kiekvieną rugsėjį neformali bendruomenė, pasivadinusi „United Students of Belarus“ (USB, Vieningi Baltarusijos studentai), susirenka Lietuvoje ir dalijasi patirtimi, aptaria nuveiktus darbus bei planuoja veiklas ateinantiems metams.Rytų Europos studijų centro rengiamų užsienio baltarusių jaunimo sąskrydžių tikslas yra padėti išeivijoje studijuojantiems baltarusiams užmegzti bei sutvirtinti tarpusavio ryšius, suburti juos į veiklią bendruomenę bei skatinti jaunimo pilietinį aktyvumą. USB bendruomenės nariai ne tik dalinasi įgytomis žiniomis ir idėjomis su kitais USB nariais, bet ir bendradarbiauja jas įgyvendinant. Organizatoriai tikisi, kad baltarusių studentai, net ir būdami išeivijoje, išliks aktyvūs pilietinės visuomenės nariai bei skatins kitų valstybių piliečius nelikti abejingais dėl tebesitęsiančių žmogaus teisių pažeidimų Baltarusijoje. Kiekvienais metais USB bendruomenė tampa vis didesnė, aktyvesnė, atpažįstamesnė. Šiais metais pagrindinė sąskrydžio tema buvo jaunimo socialinis verslumas.

Šiemet į sąskrydį atvyko 39 dalyviai – studentai iš 10 valstybių (Italijos, Belgijos, Danijos, Šveicarijos, JAV, Lietuvos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos ir pačios Baltarusijos). Sąskrydis prasidėjo oficialiu USB Rally 2012 atidarymu, kuris vyks Užsienio reikalų ministerijoje. Atidarymo metu baltarusių jaunimą pasveikino Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos Rytų kaimynystės politikos departamento direktorius Edminas Bagdonas, Airijos ambasados misijos vadovės pavaduotoja ponia Séadhna Mac Hugh ir Jungtinių Amerikos valstijų ambasados misijos vadovės pavaduotoja ponia Anne Hall. Iš karto po oficialaus sąskrydžio atidarymo Užsienio reikalų ministerijoje įvyko diskusija „Europos dialogas dėl modernizacijos Baltarusijoje: jaunimo verslumo vaidmuo“, kurios metu kartu su Europos Komisijos atstovu Ramūnu Janušausku bei ekspertais iš Baltarusijos, Tatsiana Manionak ir Siarhei Chaly, sąskrydžio dalyviai diskutavo apie šių metų kovo mėnesį inicijuotą Europos Sąjungos dialogą su Baltarusijos visuomene dėl Baltarusijos modernizacijos.

Dviejų dienų intensyvią neformalaus ugdymo programą su pilnu iššūkių naktiniu žygiu dalyviams parengė organizacijos „Kitokie projektai“ mokymų vadovai, paskaitas bei debatus vedė socialinio verslo ir jo įtakos pilietinei visuomenei specialistas, Kauno Vytauto Didžiojo Universiteto mokslų daktaras Džiugas Dvarionas bei Baltarusijos privataus verslo sektoriaus ekspertė Anastasiya Khamenkova, savo patirtimi dalinosi verslūs jauni baltarusiai iš užsienio Juliana Farbotka ir Yaraslau Kryvoi. Paskutinę sąskrydžio dieną dalyviai kartu su organizatoriais, Global Lithuanian Leaders ir Europos Humanitarinio Universiteto atstovais bei Airijos ambasadore ponia Philomena Murnaghan diskutavo apie USB bendruomenės ateities planus. Kaip ir kasmet, sąskrydžio programą papildė įdomi kultūrinė programa.

Projektą „USB Rally 2012“ remia Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija, Jungtinių Amerikos valstijų ambasada Lietuvoje bei Airijos ambasada Lietuvoje.

« Grįžti atgal

Kategorijos