Įvyko septintasis užsienyje studijuojančių baltarusių sąskrydis Lietuvoje

Rgs 2, 2013 | 2013, Naujienos, Renginiai

2013 m. rugpjūčio 28 – 31 d. RESC surengė septintąjį kasmetinį baltarusių jaunimo sąskrydį. Nuo pat 2007 m. besibaigiant vasarai neformali baltarusių bendruomenė pasivadinusi „United Students of Belarus“ (USB, Vieningi Baltarusijos studentai) suvažiavimo Lietuvoje metu dalijasi sukaupta patirtimi, nuveiktais darbais bei planuoja veiklą ateityje. Šių metų sąskrydžio tema – lyderystė.

Į USB sąskrydį iš viso atvyko 50 dalyvių iš 10 valstybių – Baltarusijos, Lietuvos, Lenkijos, Rusijos, Italijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Švedijos, Šveicarijos, Belgijos bei Danijos. Oficialus „USB Rally 2013“ atidarymo metu jaunimą sveikino LR Užsienio reikalų viceministras p. Andrius Krivas, Airijos ambasados Lietuvoje misijos vadovės pavaduotoja p. Séadhna Rose MacHugh bei Lenkijos Respublikos ambasadoriaus Lietuvoje patarėja p. Maria Malgorzata Ślebioda. Iškart po oficialaus atidarymo RESC patalpose dalyviai išvyko į Jovariškes, Trakų rajonas, kur po pažintinio Lietuvos bei Baltarusijos liaudies šokių vakaro vyko intensyvus dviejų dienų trukmės organizacijos „Kitokie projektai“ vadovų parengti lyderystės mokymai. Mokymus užbaigė VDU dėstytojo ir oratorystės meno specialisto prof. dr. Lauro Bielinio paskaita.

Lyderystės tema „USB Rally 2013“ sąskrydyje pasirinkta neveltui. Rugpjūčio 31 d. dalyviai sugrįžo į Vilnių, kur dalyvavo „Globalių Baltarusijos lyderių“ (GBL) tinklo (angl. „Global Belarusian Leaders“)  steigiamajame susitikime Vilniaus rotušėje. Renginio svečius pasveikino Europos Humanitarinio Universiteto vicerektorius Darius Udrys, tinklo „Globalios Lietuvos lyderiai“ direktorė Dalia Venslovaitė–Petkevičienė, žinoma Baltarusijos poetė Valeryna Kustava ir kiti garbūs svečiai.  Steigiamu GBL tinklu tikimasi konsoliduoti baltarusių kilmės lyderių ir skirtingų sričių profesionalų bendruomenę ir taip gerinti šalies įvaizdį pasaulyje.

„Kiekvienais metais USB sąskrydžiai pasižymi ypatingu jaunų baltarusių entuziazmu, iniciatyvumu ir imlumu naujoms idėjoms, tad nenuostabu, jog galiausiai šis veiklumas pavirto į siekį dar labiau sutvirtinti tarptautinę baltarusių bendruomenę, veikti šalies įvaizdžio pasaulyje labui. RESC džiaugiasi, kad iš USB bendruomenės kyla tokios naujos iniciatyvos, kaip Globalių Baltarusijos lyderių tinklo steigimas. Tikimės, jog USB sąskrydžiai ir toliau padės Baltarusijos talentams veikti bei semtis naujų idėjų“, – teigia Kristina Vaičiūnaitė, RESC direktorė.

„USB Rally 2013“ renginys skirtas padėti namuose ir išeivijoje studijuojantiems baltarusiams megzti bei sutvirtinti tarpusavio ryšius, skatinti socialinį jaunimo aktyvumą, burti juos į veržlią bendruomenę. Siekiama, jog jaunuoliai ne tik dalintųsi savo sukauptomis žiniomis, tačiau ir bendradarbiautų ateityje įgyvendindami savo tikslus. Organizatoriai tikisi, kad baltarusių studentai net ir užsienyje išliks aktyvūs pilietinės visuomenės nariai bei skatins savo ir kitų šalių piliečius atkreipti dėmesį į Baltarusijos problemas ir kartu ieškoti atsakymų į jas.

« Grįžti atgal

Kategorijos