Konferencija „Baltarusijos ateitis: iššūkiai ir galimybės Europai“

Rgs 19, 2013 | 2013, Naujienos, Renginiai

Rugsėjo 18 d. RESC įvyko tarptautinė konferencija „Baltarusijos ateitis: iššūkiai ir galimybės Europai“, organizuota kartu su George C. Marshall European Center for Security Studies (GCMC). Renginyje skirtame GCMC alumnams buvo nagrinėjami Baltarusijos santykiai su ES ir Rusija, ypač atkreipiant dėmesį į Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos vaidmenį ES Rytų partnerystės iniciatyvoje.

Susirinkusiuosius pasveikino Lietuvos Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir RESC direktorė Kristina Vaičiūnaitė. Ministras J. Olekas glaustai įvardijo ir apžvelgė dabartinius santykius tarp Lietuvos ir Baltarusijos bei jų ateities perspektyvas. Sveikinamuosius žodžius taip pat išsakė Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos (URM) Rytų kaimynystės politikos departamento direktoriaus pavaduotojas Darius Vitkauskas bei GCMC Lietuvos atstovė Rūta Būnevičiutė.

Pirmojoje konferencijos dalyje, kurią moderato RESC direktorė K. Vaičiūnaitė,  pranešimą „ES ir Baltarusija: tolimesni veiksmai dėl Rytų partnerystės iš Latvijos perspektyvos” skaitė Latvijos pasiuntinys ypatingiems pavedimams Juris Paikans. Svečias pabrėžė bendrus Lietuvos ir Latvijos tikslus bei siekius Baltarusijos atžvilgiu.

Kitas pranešėjas – Rytų studijų centro (OSW) Varšuvoje analitikas Kamil Klysinski kalbėjo tema „Užburtas ratas: įtraukimo ar sankcijų politika Baltarusijos atžvilgiu?“. Jis pabrėžė, jog nė viena strategija nebuvo iki galo veiksminga ir „užburtu ratu“ veikiau reikėtų laikyti ES taikomą politiką.

Apie Minsko požiūrį į ES tema „Europos Sąjunga iš vidaus: kaip Baltarusijos valdžia supranta Vakarus” pasakojo Baltarusijos strateginių tyrimų instituto (BISS) ekspertas Dzianis Melyantsou.

Po pranešimų vyko apskritojo stalo diskusija, kur savo nuomonę ir reakciją į išgirstus pranešimus išsakė RESC analitikas dr. Laurynas Kasčiūnas ir Konrad-Adenauer-Stiftung (KAS) Baltarusijos padalinio Lietuvoje vadovas dr. Alexander Brakel. Prie jų taip pat prisijungė URM atstovas Darius Vitkauskas ir kiti konferencijos dalyviai.

« Grįžti atgal

Kategorijos