Konferencija „Rytų partnerystės vertinimai: politiniai iššūkiai ir pilietinės visuomenės ateities darbotvarkė“

Gru 20, 2013 | 2013, Naujienos, Renginiai

Lapkričio 27-29 d. vyko RESC organizuota pilietinės visuomenės konferencija „Rytų partnerystės vertinimai: politiniai iššūkiai ir pilietinės visuomenės ateities darbotvarkė“. Konferencijos vaizdo įrašai, programa ir kita aktuali informacija laisvai prieinama čia.

Pilietinės visuomenės konferenciją atidarė LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, įžanginius žodžius tarė ES plėtros komisaras Štefan Füle, ankstesnis ES Parlamento prezidentas Pat Cox ir RESC direktorė Kristina Vaičiūnaitė.

Konferencijoje, kuri vyko trečiojo ES Rytų Partnerystės viršūnių susitikimo paraštėse ir buvo vienas iš oficialių Lietuvos pirmininkavimo Europos Tarybai renginių, dalyvavo apie 350 pilietinės visuomenės atstovų iš Rytų partnerystės šalių ir ES, regioninių nevyriausybinių organizacijų ir analitinių centrų atstovai, taip pat Rytų partnerystės ekspertai iš JAV, Kanados ir Japonijos bei tarptautinių paramos organizacijų ir politinių fondų atstovai. Konferencijoje dalyvavo ES šalių narių pareigūnai, tarp kurių Rytų partnerystės iniciatoriai – Radosław Sikorski, Lenkijos užsienio reikalų ministras, ir Carl Bildt, Švedijos užsienio reikalų ministras, bei Rytų partnerystės šalių atstovai.

Pilietinės visuomenės konferencija susilaukė didelio tarptautinės žiniasklaidos dėmesio. Daugiau kaip 200 žiniasklaidos atstovų iš skirtingų šalių dalyvavo renginyje. Taip pat vyko tiesioginė konferencijos transliacija, kurią internetu stebėjo daugiau kaip 7000 žiūrovų.

Konferencija organizuota glaudžiai bendradarbiaujant su LR Užsienio reikalų ministerija, Europos Komisija, Rytų partnerystės pilietinės visuomenės forumu, JAV Ambasada Vilniuje ir Nacionaliniu demokratijos paramos fondu (NED).

A photo on FlickrA photo on FlickrA photo on FlickrA photo on FlickrA photo on FlickrA photo on FlickrA photo on FlickrA photo on Flickr

« Grįžti atgal

Kategorijos