Diskusija “Ką mano Baltarusijos verslas?”

Sau 29, 2014 | 2014, Naujienos, Renginiai

Sausio 31 d. RESC kartu su Baltarusijos tyrėjų taryba (BRC) organizavo ketvirtą diskusijų serijos „Ką mano baltarusiai?”  renginį. Šiuosyk gvildentos su verslu susijusios problemos – diskusijoje „Ką mano Baltarusijos verslas?“ srities ekspertai aptarė atskirų šalies regionų ekonominę situaciją.

Privatizacijos ir vadybos instituto Tyrimų centro (IPM RC) direktorius Aleksandras Čubrikas pristatė tyrimą “Regionų konkurencingumas Baltarusijoje: bendroji apžvalga”, nagrinėjantį atskirų Baltarusijos regionų verslo konkurencingumą. Buvo aptartas konkurencingumo vystymasis, išskirtos pagrindinės problemos, trukdančios Baltarusijai pasiekti aukštą verslo konkurencingumo lygį.

Diskusijoje dalyvavo ir kitų sričių ekspertai, leidę pažvelgti į ekonominos klausimus iš įvairių perspektyvų. Sergejus Nikoliukas (Nepriklausomas socioeokonominių ir politinių tyrimų institutas, IISEPS) nagrinėjo Baltarusijos visuomenės požiūrio pasikeitimus į privatų verslą ir privačią nuosavybę. Vadimas Sechovičius (Baltarusijos naujienų portalas „Ježednevnik“) aptarė Baltarusijos verslą Rytų Europos kontekste ir augančius Baltarusijos verslininkų pasiekimus bei tikslus. Anastasija Chamenkova (verslo komunikacijos centras „Bel.Biz“) apžvelgė Baltarusijos verslo ateitį ir pakitimus naujos kartos Baltarusijos verslininkų mentalitete.

Diskusiją moderavo žurnalistė Marija Sadovskaja-Komlač.

Diskusiją buvo galima tiesiogiai stebėti internetu portaluose European Radio for Belarus (euroradio.by), Belarus Digest (belarusdigest.com), BISS (belinstitute.eu), ir Delfi.ru (ru.delfi.lt). Debatus po ekspertų prezentacijų paskatino ir aktyvūs socialinio tinklo „Twitter“ vartotojų komentarai.

Diskusijos vaizdo įrašą rusų kalba prašome žiūrėti žemiau.

Diskusijų „Ką mano baltarusiai?“ serijos tikslas – suburti geriausius Baltarusijos tyrėjus ir suteikti galimybę pristatyti naujausių  tyrimų rezultatus, kurie būtų pristatomi ne tik mokslininkų bendruomenei, bet ir plačiajai visuomenei.

« Grįžti atgal

Kategorijos