Diskusija „Lietuvos užsienio politika: quo vadis?“

Kov 12, 2014 | 2014, Naujienos, Renginiai

Kovo 7 d. RESC kartu su Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetu (VDU PMDF) ir LR Užsienio reikalų ministerija surengė diskusiją „Lietuvos užsienio politika: quo vadis?“.

Diskusija skirta Lietuvos užsienio politikos peržiūrai ir jos stiprybių, silpnybių, galimybių ir naujai kylančių grėsmių įvertinimui. Ypatingai svarbu ne tik neprarasti matomumo ir įgytos struktūrinės galios po pirmininkavimo ES Tarybai, bet ir rasti atsakymą – kokį geopolitinį vaidmenį Lietuva imsis įgyvendinti artimiausiais metais? Ar pavyks išvengti idėjų vakuumo? Tai svarbu ne tik strateginei valstybės užsienio politikos vizijai, bet ir kuriant valstybės užsienio politikos „prekės ženklą“.

Renginio įžanginį žodį tarė Benediktas Juodka, LR Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas. Toliau Lietuvos užsienio ir saugumo politikos auditą atliko ir įžvalgomis apie ateities iššūkius pasidalino Prof. Šarūnas Liekis, VDU PMDF, ir Doc. Arūnas Molis, VDU PMDF. Antrojoje dalyje, skirtoje Lietuvos Europos politikos peržiūrai, Lietuvos vaidmenį Europos Sąjungoje ir pasaulyje analizavo Prof. Gediminas Vitkus, VU TSPMI, ir Prof. Antanas Kulakauskas, VDU PMDF. Paskutinė trečioji dalis apėmė Lietuvos politinių jėgų (ne)sutarimų užsienio politikos srityje analizę, kurią atliko Prof. Mindaugas Jurkynas, VDU PMDF ir Dr. Algimantas Kasparavičius, Lietuvos istorijos institutas. Diskusijoje taip pat dalyvo LR Seimo nariai, diplomatai ir politikos apžvalgininkai.

Diskusiją moderavo RESC direktorė Kristina Vaičiūnaitė ir Marius Laurinavičius, RESC vyriausias politikos analitikas.

Plačiau apie renginį skaitykite diskusijos programoje.

Nuotrauka © DELFI (T.Vinicko)

A photo on FlickrA photo on FlickrA photo on FlickrA photo on FlickrA photo on FlickrA photo on FlickrA photo on FlickrA photo on Flickr

« Grįžti atgal

Kategorijos