Kviečiame į filmo „Vadinkite mane Kuchu” peržiūrą

Kov 13, 2014 | 2014, Naujienos, Renginiai

Kovo 20 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Čekijos Respublikos ambasadoje (Birutės g. 16, Vilnius) vyks dokumentinio filmo „Vadinkite mane Kuchu” (“Call me Kuchu”) peržiūra. Po peržiūros prie taurės vyno vyks diskusija su Jenny Kanerva, Švedijos ambasados Lietuvoje pirmąja sekretore.

Šis renginys yra dar viena bendra Čekijos Respublikos ambasados Lietuvoje ir RESC iniciatyva, kuri pratęsia dokumentinių filmų peržiūrų tradiciją.

2009 m. Uganda priėmė įstatymą, kuris kriminalizuoja homoseksualius santykius. Įstatymas pasaulyje sulaukė griežtos kritikos, o žmogaus teisių aktyvistai teigia, jog jis dar kartą pabrėžia išskirtinę netoleranciją ir diskriminaciją, kurią patiria gėjų bendruomenė Ugandoje. 2011 m. vienas iš  homoseksualių aktyvistų buvo žiauriai nužudytas.

„Davidas Kato – pirmasis savo netradcinę orientaciją pripažinęs vyras. Jis ir jo kolega aktyvistas kovoja su laiku bandydami nugalėti teisės aktus, tuo pačiu kovodami su persekiojimu kasdieniame gyvenime. Tačiau niekas, net filmo kūrėjai, nebuvo pasiruošę žiauriai žmogžudystei, kuri sudrebino judėjimą iki jo pamatų ir sukrėtė pasaulį.” [imdb.com]

Filmas bus rodomas su angliškais subtitrais.

Į filmo peržiūrą prašome registruotis el. paštu sarunas.jokubaitis@eesc.lt iki kovo 17 d., pirmadienis.

« Grįžti atgal

Kategorijos