Nauja iniciatyva Rusijos „Reality Check“

Geg 15, 2014 | 2014, Naujienos, Renginiai

Gegužės 12-13 d. RESC kartu su Tarptautiniu rinkimų tyrimų centru inicijavo Rusijos „Reality Check“ procesą ir surengė pirmąją ekspertų diskusiją skirtą Europos Sąjungos ir Rusijos santykiams aptarti. Renginio metu siekta pasidalinti nuomonėmis apie pastaruosius įvykius Rusijoje ir jų poveikį šalies ekonomikai bei apsvarstyti tolimesnes bendradarbiavimo su Rusija galimybes.

Pirmoji renginio diena buvo skirta neformaliai intelektualų diskusijai, kurios metu įvairių šalių akademikai, rašytojai, pilietinės visuomenės atstovai, filosofai ir menininkai dalinosi įžvalgomis apie įvykius regione ir aptarė jų poveikį Rusijos visuomenei. Taip pat diskutavo Vakarų šalių reakcijos į situaciją Ukrainoje klausimu.

Antrąją dieną renginio dalyviai dalyvavo ekspertinėje trijų dalių diskusijoje, kurios metu analizuota Jungtinių Amerikos Valstijų, Europos Sąjungos ir Rusijos partnerystė, Putino Rusijos stipriosios ir silpnosios pusės bei galimi būdai ryšiams tarp Europos Sąjungos ir Rusijos visuomenių stiprinti.

„Reality Check“ iniciatyva, įtraukianti politikos analitikus, diplomatus, sprendimų priėmėjus ir vykdytojus, atlieka išsamų politinių įvykių vertinimą ir siūlo rekomendacijas aktualiais klausimais. RESC kartu su partneriais Lenkijoje ir Slovakijoje yra įsteigęs Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos „Reality Check“ iniciatyvas. Po kiekvienos „Reality Check“ ekspertų diskusijos yra pateikiama analitinė apžvalga. Apžvalgos publikuojamos RESC puslapyje čia.

« Grįžti atgal

Kategorijos