Transatlantinio ryšio stiprinimo poreikiai ir galimybės – saugumo ir užsienio politikos ekspertų diskusijoje

Geg 29, 2014 | 2014, Naujienos, Renginiai

Gegužės 29d. RESC, bendradarbiaujant su Užsienio reikalų ministerija, vyko diskusija „NATO viršūnių susitikimo deklaracija dėl transatlantinio ryšio: Lietuvos indėlis“. Diskusijoje Seimo nariai, diplomatai, saugumo ir tarptautinės politikos ekspertai dalinosi mintimis apie transatlantinę partnerystę bei šio bendradarbiavimo perspektyvas nūdienos tarptautinių grėsmių ir iššūkių akivaizdoje.

Renginio dalyviai svarstė kaip didinti Europos indėlį į NATO erdvės saugumą, paversti organizaciją stipresne ir labiau matoma bei išplėsti transatlantinio bendradarbiavimo dėmenį. Pažymėta, kad ne vienerius metus tendencingai mažėjantis gynybos finansavimas, ypač Europos valstybėse, kelia vis didesnį iššūkį NATO tvarumui bei įsipareigojimų vykdymui. Nepaisant to, naujos saugumo problemos, tokios kaip pastarieji įvykiai Ukrainoje, daugelyje šalių iškėlė NATO į politinės darbotvarkės viršų, todėl artimiausioje ateityje planuojama tiek NATO strategijos, tiek gynybos planų atskiroms valstybėms peržiūra.

Sutarta, kad vienas Lietuvos prioritetų – transatlantinių santykių su galingiausia NATO nare Jungtinėmis Amerikos Valstijomis stiprinimas. Tai gali būti daroma ne tik strateginiame-kariniame lygmenyje, tačiau ir vystant kitokio pobūdžio projektus: skatinant laisvos prekybos susitarimo tarp Europos Sąjungos ir JAV pasirašymą, taip pat intensyvinant bendradarbiavimą energetikos srityje.

Diskusijos metu buvo parengtas Lietuvos ekspertų siūlymų transatlantinio ryšio stiprinimui dokumentas, kuris bus perduotas Vilniuje gegužės 30 d. prasidedančios NATO Parlamentinės Asamblėjos atstovams ir šioje Asamblėjoje viešėsiančiam NATO generaliniam sekretoriui Andersui Foghui Rasmussenui.

A photo on FlickrA photo on FlickrA photo on FlickrA photo on FlickrA photo on FlickrA photo on Flickr

« Grįžti atgal

Kategorijos