Konferencija „Europos saugumo partneriai: sąveikos tarp ES BUSP ir Rytų partnerystės politikos paieška“

Bir 23, 2014 | 2014, Naujienos, Renginiai

Birželio 18-20 d. RESC kartu su Lietuvos krašto apsaugos ministerija ir Europos Komisijos parama surengė tarptautinę saugumo ekspertų konferenciją „Europos saugumo partneriai: sąveikos tarp Europos Sąjungos Bendrosios saugumo ir gynybos politikos ir Rytų partnerystės politikos paieška“.

Konferencija siekta prisidėti tęsiant Lietuvos pirmininkavimo Europos Tarybai metu užsimezgusį saugumo dialogą tarp Europos Sąjungos ir šešių Rytų partnerystės šalių (Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos).

Konferencijos dalyviai apžvelgė ligšiolinio ES ir Rytų partnerystės šalių bendradarbiavimo saugumo ir gynybos srityje pažangą ir nubrėžė ateities bendradarbiavimo gaires, ypač atsižvelgiant į pakitusią saugumo situaciją po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos.

Konferencijoje dalyvavo ir pranešimus skaitė saugumo ekspertai iš Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto Lietuvoje, Baltijos gynybos koledžo Estijoje, Tyrimų centro „Penta“ Ukrainoje, Slovakijos užsienio politikos asociacijos, Tarptautinių santykių ir strateginių tyrimų instituto Prancūzijoje, Valstybinio Ilia universiteto Gruzijoje, Švedijos tarptautinių santykių instituto ir kitų mokslo ir tyrimų institucijų ir nevyriausybinių organizacijų, taip pat atstovai iš ES Išorinių veiksmų tarnybos, Lietuvos krašto apsaugos ir užsienio reikalų ministerijų.

Konferenciją atidarė ir sveikinimo žodį dalyviams tarė Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas kartu su Rytų Europos studijų centro direktore Kristina Vaičiūnaitė ir ES Europos išorės veiksmų tarnybos atstove Helena Boguslawska.

Konferencijoje dalyvo daugiau nei 100 atstovų iš ES šalių ir šalių-Rytų partnerių.

Plačiau apie konferenciją, prašome, žiūrėti konferencijos programoje anglų kalba.

Aktyvesnis Europos Sąjungos ir Rytų partnerystės šalių bendradarbiavimas saugumo ir gynybos srityje buvo vienas iš Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai praėjusių metų antrą pusmetį prioritetų.

Lietuvai pirmininkaujant ES Tarybai buvo įsteigta ES šalių narių ir ES Rytų partnerystės šalių bendradarbiavimo saugumo klausimais darbo grupė.

A photo on FlickrA photo on FlickrA photo on FlickrA photo on FlickrA photo on FlickrA photo on FlickrA photo on FlickrA photo on Flickr

« Grįžti atgal

Kategorijos