V. Putino Rusija: D. Rogozino klanas – pagrindiniai agresijos prieš Ukrainą architektai

Rgp 18, 2014 | 2014, Naujienos

RESC kartu su naujienų portalu DELFI tęsia  projektą „Vladimiro Putino Rusija“, kuriuo siekiama atskleisti dabartinio Rusijos režimo pagrindinius herojus bei pristatyti jų biografijas, įtakos sferą ir sprendimus.

Antrojoje analizėje „D. Rogozino klanas – pagrindiniai agresijos prieš Ukrainą architektai“ RESC analitikas Marius Laurinavičius atlieka išsamų tyrimą apie Rusijos vicepremjero Dmitrijaus Rogozino klaną.

Kaip teigia autorius, pradėti nuo vicepremjero D. Rogozino klano natūralu dėl to, kad būtent šiam ypač įtakingam galios centrui, remiantis daugybe faktų, galima pagrįstai priskirti pagrindinio agresijos prieš Ukrainą architekto ir vykdytojo vaidmenį.

1963 metais Maskvoje gimusio D. Rogozino dabartinės oficialios pareigos – tikrai įtakingos. Jis – vicepremjeras, atsakingas už karinį pramoninį kompleksą, atominę energetiką, laivų statybą, aviacijos ir radioelektronikos pramonę, net pasienio politiką.

Praėjusių metų vasarą jam pavesta kuruoti ir nemažai su jėgos struktūromis susijusių valstybinių programų, todėl kai kas net buvo pradėjęs teigti, kad D. Rogozinas tampa visų jėgos struktūrų kuratoriumi. Nors tai ir nėra tiesa, šio vicepremjero oficialią įtaką pareigos atitinka pakankamai tiksliai.

Be kita ko, D. Rogozinas yra neformalus vadinamojo „Izborsko klubo“, suvienijusio nemažą dalį bent kiek didesnę įtaką turinčių Rusijos nacionalistų, lyderis. Šio klubo 2014 m. vasario 13 dieną paskelbtas manifestas „Išgelbėti Ukrainą“ tapo daugelio Rusijos politikų ir diplomatų viešosios retorikos dalimi nuo agresijos pradžios.

Analizę „D. Rogozino klanas – pagrindiniai agresijos prieš Ukrainą architektai“ skaitykite lietuviųanglų arba rusų kalbomis.

« Grįžti atgal

Kategorijos