Europos kaimynystės politika nuo Oranžinės revoliucijos iki Maidano: pasiekimai, iššūkiai ir galimybės

Rgs 19, 2014 | 2014, Naujienos, Renginiai

Rugsėjo 23 d. 11:00 val. Šalčininkuose, Šalčininkų rajono savivaldybėje (Vilniaus g. 49) vyks tarptautinė diskusija „Europos kaimynystės politika nuo Oranžinės revoliucijos iki Maidano: pasiekimai, iššūkiai ir galimybės“. Diskusija yra renginių ciklo, skirto paminėti Lietuvos narystės Europos Sąjungoje dešimtmetį. Renginių ciklo tikslas – įtraukti vietines Lietuvos bendruomenes į dialogą apie Lietuvą, Europos Sąjungą, Rytų partnerystę, Lietuvos politiką bei jos santykius su užsienio šalimis. Diskusijoje bus aptarta Lietuvos narystė Europos sąjungoje, nuveikti darbai, paskutiniai įvykiai Rytų Europoje, bei Lietuvos-Lenkijos bendradarbiavimo galimybes ir jaunimo perspektyvos Diskusiją organizuoja RESC su Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos parama.

Renginyje dalyvaus ekspertai iš Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos ir Baltarusijos. Linas Kojala ir Vytautas Keršanskas iš Rytų Europos studijų centro kartu su Julija Mackevič iš jaunimo bendradarbiavimo centro “Europroject” aptars Lietuvos pasiekimus, problemas iš iššūkius Europos Sąjungoje. Antrojoje sesijoje užsienio politikos ekspertas Wojciech Borodzicz-Smolinski (Lenkija), Hennadyi Maksak iš Polissa tarptautinių ir regioninių studijų fondo (Ukraina) bei Yauheni Preiherman iš analitinės bendruomenės “Liberalų klubas” (Baltarusija) aptars Lietuvos ir Lenkijos santykius, Ukrainos įvykius bei kaimyninės Baltarusijos santykius su Europos Sąjunga. Šalčininkų rajono bendruomenės atstovai taip pat turės progą užduoti klausimus, padiskutuoti. Reginys vyks lietuvių, lenkų ir rusų kalbomis su sinchroniniu vertimu.

Renginys yra atviras visiems Šalčininkų rajono bendruomenės nariams. Norintys bus kviečiami dalyvauti po diskusijos vyksiančiame protmūšyje apie Lietuvą ir Europos Sąjungą restorane “Companeros” (Vilniaus g. 28) ir laimėti prizų.

Daugiau informacijos:

Aivaras Žukauskas, Rytų Europos studijų centro projektų vadovas, el. paštas: aivaras.zukauskas@eesc.lt, tel. +370 5 270 59 93

« Grįžti atgal

Kategorijos