Konferencija „Moterų vaidmens demokratiniuose procesuose stiprinimas: iššūkiai po 2015 metų“

Rgs 24, 2014 | 2014, Naujienos, Renginiai

Spalio 8-10 d. RESC kartu su Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija bendradarbiaujant su Lygių galimybių plėtros centru (Lietuva), Šiaurės ministrų tarybos biuru, Tarptautinio respublikonų instituto Moterų demokratijos tinklu (JAV), Demokratijos bendrijos darbo grupe moterų ir demokratijos klausimais, Vilniaus universiteto Lyčių studijų centru bei Švedijos Tarptautiniu liberalų centru organizuoja konferenciją „Moterų vaidmens demokratiniuose procesuose stiprinimas: iššūkiai po 2015 metų“.

Konferencija siekiama stiprinti ir plėsti partnerystę užtikrinant kokybišką lyčių lygybės klausimų įtraukimą į Tūkstantmečio vystymosi tikslų (TVT) darbotvarkę po 2015-ųjų. Taip pat siekiama prisidėti prie esamų diskusijų apie lyčių lygybę vystymesi.

Universalių žmogaus ir socialinių teisių suteikimas moterims, jų ekonominis įgalinimas, lyderystė ir dalyvavimas taikos ir saugumo klausimų sprendime, taip pat kova su prieš moteris nukreiptu smurtu –pagrindiniai lygių galimybių aspektai, kurie turi būti įtrakti į darbotvarkę po 2015-ųjų.

Trijų dienų trukmės konferencijoje bus akcentuojamos moterų vaidmens bei padėties problemos politikos, ekonomikos ir globalios plėtros srityse. Konferencijoje sveikinimo žodį tars LR prezidentė Dalia Grybauskaitė, atidarymo kalbą sakys profesorė ir 2014 m. Ukrainos prezidento rinkimų kandidatė Olha Bohomolets. Pranešimus moterų įgalinimo temomis skaitys tokie specialistai kaip Maria Lessner, Demokratijų bendrijos generalinė sekretorė, Vered Per Swid, Izraelio Moterų padėties pažangos institucijos generalinė direktorė, Genoveva Tisheva, Nobelio taikos premijos nominantė ir Bulgarijos lyčių tyrimo fondo direktorė, Annete Yong, Prancūzijos televizijos kanalo France Medias Monde žurnalistė, Samia Melki Fessi, Tuniso Socialdemokratų partijos lyderė, Noura al-Ameer, Sirijos Nacionalinės revoliucijos ir opozicijos koalicijos viceprezidentė ir Sameena Imtiaz, Afganistano Švietimo ir vystymosi fondo vykdomoji direktorė.

Renginyje dalyvaus moterų teisių ir lygių galimybių aktyvistai, politikai, akademijos atstovai, žurnalistai ir kiti ekspertai iš Europos Sąjungos ir kaimyninių šalių, Vidurio Rytų ir kitų regionų.

Plačiau apie konferenciją, prašome, skaityti konferencijos programoje anglų kalba čia. Renginys uždaras, dalyvavimas tik su kvietimu.

« Grįžti atgal

Kategorijos