Lukašenkos draugai ir priešai Rusijoje

Gru 30, 2014 | 2014, Naujienos

Šiuo metu daug diskutuojama apie kanalus, per kuriuos Rusija daro įtaką Baltarusijai, labiausiai – kokie politinio elito atstovai stovi už jų. Norint geriau suprasti santykius tarp Aliaksandro Lukašenkos režimo ir Rusijos politinio elito, reikalingos gilesnės įžvalgos, kurias pateikiame naujausiame Bell numeryje.

Pirmajame straipsnyje „Rusijos įtakos gairės Baltarusijoje“ autorius Jurijus Chavusau, Baltarusijos Demokratinių nevyriausybinių organizacijų asamblėjos teisininkas ir žurnalo “Politinė sfera” redakcijos kolegijos narys, analizuoja kintantį prorusiškos įtakos poveikį Baltarusijoje. Autorius pirmiausiai pristato dvišalius santykius ir jų politinę bei ideologinę kaitą iš istorinės perspektyvos – pradedant nuo A. Lukašenkos atėjimo į valdžią 1994 m. iki šių dienų krizės tarp Rusijos ir Ukrainos. Straipsnyje pabrėžiama, jog nepaisant to, kad A. Lukašenka visada save pristatydavo kaip Rusijos politikos šalininką ir rėmėją, naujosios politinės aplinkybės rodo, kad šiandien jų keliai išsiskiria.

Antrajame straipsnyje „Lukašenkos draugai ir priešai Rusijoje: kas gali užstoti Baltarusijos režimą?“ žurnalistė Alena Daneika, šiuo metu siejama su Vokietijos tarptautiniu transliuotoju “Deutsche Welle”, pateikia kruopščią  santykių tarp Baltarusijos prezidento A. Lukašenkos ir politinio – ekonominio elito Rusijoje analizę. Autorė pastebi, jog „draugystė“ tarp Rusijos politinio lauko ir A. Lukašenkos yra pagrįsta kompromisais ir pragmatiniais išskaičiavimais. Reziumuojant teigiama, kad A. Lukašenkos bičiulystė su Rusijos valdininkais „trunka tiek, kiek Kremlius tai toleruoja, tą paliudija ir istorija“

Naujausią Bell Nr. 7 (49) skaitykite anglų kalba čia.

« Grįžti atgal

Kategorijos