Vilniuje ir Trakuose vyks antrasis Vilniaus intelektualų forumas “Rusijos Reality Check”

Sau 14, 2015 | 2015, Naujienos, Renginiai

RESC kartu su LR Užsienio reikalų ministerija 2015 m. sausio 15-16 d. Trakuose ir Vilniuje organizuoja jau antrąjį Vilniaus intelektualų forumą “Rusijos Reality Check

Forumo idėja gimė pernai, kuomet gegužės 12-13 d. Vilniuje buvo surengtas pirmasis Vilniaus intelektualų forumas. Renginys sutraukė daugiau nei 50 garbingų svečių. Svečiai, tarp kurių buvo tarptautinės akademinės bendruomenės atstovai, rašytojai, visuomeniniai aktyvistai, menininkai ir filosofai, dalijosi savo mintimis apie tuometinę Rusijos būklę ir jos ateitį.

RESC, kaip forumo idėjos iniciatorius, po teigiamų atsiliepimų apie pirmąjį forumą nusprendė ir toliau tęsti renginius, taip sukuriant platformą plačiam visuomenės atstovų segmentui apmąstyti Rusijos padėtį.

Antrasis forumas truks dvi dienas, kurių metu dalyviai dalyvaus diskusijose, dalinsis savo prognozėmis. Sausio 15 d. forumo dalyviai susirinks Trakuose, kur aptars Rusijos visuomenę ir valstybę bei perspektyvas Putino Rusijoje. Sausio 16 d. Vilniuje bus surengta jungtinė diskusija “Rusija ir Vakarai: realybė ir perspektyvos”, prie kurios prisijungs kasmetinės ir jau tradicine tapusios transatlantinės ES-JAV santykių ekspertų bendruomenės konferencijos Snow Meeting (“Sniego susitikimas”) dalyviai.

Sausio 16 d. diskusijos tiesioginę transliaciją bus galima stebėti internete, informacinio renginio partnerio DELFI portale (www.delfi.lt).

Renginyje dalyvaus Latvijos užsienio reikalų ministras Edgars Rinkevičs, jo kolegos Estijoje ir Slovakijoje Keitė Pentus-Rosimannus, Miroslavas Lajčykas, taip pat Švedijos parlamento pirmininkas Urbanas Ahlinas, buvęs Rusijos premjeras Michailas Kasjanovas, ekspertai Lilija Ševcova, Andrejus Piontkovskis, Andrejus Ilarionovas ir kiti. Renginio svečias – Michailas Chodorkovskis.

« Grįžti atgal

Kategorijos