Prism.UA: analitinis projektas Ukrainai

Rgs 28, 2015 | 2015, Naujienos

Antrajame PRISM.UA leidinyje mūsų skaitytojai yra kviečiami giliau pažvelgtį į Rusijos vykdomą hibridinį karą Ukrainoje. Nepaisant to, kad kelios paskutinės savaitės yra daug žadančios ir panašu, kad kariniai veiksmai sustabdyti, vis dar yra daugybė neatsakytų klausimų ir spėjimai apie konflikto pabaigą yra skuboti.

Šiame PRISM.UA numeryje yra stengiamasi analizuoti ne tik karines priemones, kurias naudoja Rusija prieš Ukrainą. Tai daro knygos „Hybrid Warfare: Survive and Win“ autorius Yevhen Magda, kuris teigia, kad pagrindinis Rusijos veiksmų tikslas prieš Ukrainą yra ne žudyti, bet demoralizuoti. Jis pristato daugybę argumentų naudodamas skirtingas priemones, nuo žiniasklaidos iki istorijos, kurias naudoja Kremlius norėdamas susilpninti Ukrainą.

Numeryje taip pat yra aptariami Minsk-II susitarimo rezultatai. Antrojo straipsnio autorius Vadym Triukhan teigia, kad susitarimas yra visiška nesekmė. Vienintelis kelias sustabdyti Rusiją Ukrainoje yra ne tik trumpalaikės karinės atakos, tačiau bendras destruktyvus darbas, kuris reikalauja pilnos Rusijos agresijos izoliacijos tiek iš Ukrainos, tiek iš tarptautinės bendruomenės pusės. Jis svarsto, kad Rusija gali būti sustabdyta tik priverčiant ją mokėti tokią kainą, kurios nebepajėgs susimokėti. Taip pat yra teigiama, kad Tarptautinė taikos konferencija su visomis pasaulio šalimis lyderėmis yra būtina, norint pasiekti nepakeičiamų sprendimų.

Kviečiame skaitytį antrąjį PRISM.UA numerį čia. Kiti numeriai yra prieinami čia.

« Grįžti atgal

Kategorijos