Prism.UA: analitinis projektas Ukrainai

Spa 22, 2015 | 2015, Naujienos

RESC džiaugaisi galėdamas pristatyti trečiąjį “Prism.UA” numerį. Šį kartą autoriai dėmesį telkia į dvi Ukrainoje jautrias  problemas: decentralizacijos reforma ir vietinių rinkimų procesas yra tarpusavyje susiję, todėl teisėtai dalinasi vieta šioje publikacijoje.

Įvyksiantys Ukrainos savivaldos rinkimai tapo tam tikrų abejonių šalies viduje ir tarptautinėje bendruomenėje priežastimi. Atsižvelgiant į būtinybę iš naujo transformuoti dar 2010 m. Viktoro Janukovičiaus suformuotą vietinę valdžią dar yra problemų, kurios turi būti išspręstos. Pirmame straipsnyje Iuliia Serbina, tarptautinio projekto “Ukrainos taikos kūrimo mokykla” ekspertė, teigia, kad nepaisant visų rinkiminio proceso trūkumų, dar yra galimybių naujoms politinėms jėgoms pasiruošti nacionaliniams rinkimams ir pilnam dalyvavimui politiniame gyvenime, kai prasidės decentralizacijos procesas.

Decentralizacijos reforma yra lemiamas ateities demokratizacijos procesų Ukrainoje aspektas, nes būtent tai turi transformuoti santykius tarp institucijų ir Ukrainos piliečių. Šis daugialypis procesas paveikia daugybę sričių. Dabartinę situaciją ir tai, kas dar gali būti padaryta, antrame straipsnyje pristato Iuri Vdovenko, decentralizacijos proceso ekspertas.

Kviečiame skaitytį trečiąjį PRISM.UA numerį čia. Kiti numeriai yra prieinami čia.

« Grįžti atgal

Kategorijos

  • Uncategorized @lt (1)