Studijos ,,Ekonominiai iššūkiai Ukrainos ir Moldovos kelyje į Europos Sąjungą“ pristatymas

Gru 7, 2015 | 2015, Naujienos, Renginiai

Gruodžio 11d., RESC kartu su Lietuvos Respublikos Seimo Užsienio reikalų komitetu organizuoja analitinės studijos ,,Ekonominiai iššūkiai Ukrainos ir Moldovos kelyje į Europos Sąjungą“ pristatymą. Renginys vyks 9-11 h Seimo Europos informacijos biure (Gedimino pr. 53, Vilnius,  Seimo III rūmai). Renginio programą žiūrėkite čia.

Studiją ,,Ekonominiai iššūkiai Ukrainos ir Moldovos kelyje į Europos Sąjungą“, kuri anglų kalba prieinama čia: anglų ir rusų kalbomis, parengė Rytų Europos studijų centras kartu su kolegomis Moldovoje ir Ukrainoje. Šalia ekonominės situacijos Moldovoje ir Ukrainoje apžvalgos bei veiksmų, kurių šios šalys ėmėsi įgyvendindamos Asociacijos sutartis su Europos Sąjunga, įskaitant laisvosios prekybos susitarimus, analizės, studijoje, taip pat, pristatomos gerosios Lietuvos integracijos į ES patirtys aktualios gilesnio bendradarbiavimo su ES siekiančioms Rytų partnerystės šalims.

Studiją pristatys bendraautoriai Dovilė Šukytė, politikos analitikė, Rytų Europos studijų centras, ir Simonas Čepėnas, politikos analitikas. Sveikinimo žodį tars Seimo Užsienio Reikalų komiteto pirmininkas prof. Benediktas Juodka. Pristatymo eigoje Lietuvos integracijos į ES ekspertai ir įgyvendintojai, tarp kurių Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius, ESTEP partneris ir vadovas Klaudijus Maniokas, Vilniaus universiteto lektorė dr. Aušra Rauličkytė ir Jonas Grinevičius, LR URM Rytų kaimynystės politikos departamento direktorius (tbc), pasidalins įžvalgomis apie šiandieninius reformų procesus Moldovoje bei Ukrainoje ir apžvelgs šių šalių ateities perspektyvas ES Rytų partnerystės kontekste. Renginį moderuos Dalia Bankauskaitė, strateginės komunikacijos ekspertė, Vilniaus universitetas.

Pagrindinė renginio klaba – lietuvių, taip pat bus teikiamas vertimas į angų ir rusų kalbas.

Apie savo dalyvavimą prašome pranešti el. paštu agne.prasciene@eesc.lt iki gruodžio 10 d.

Studija atlikta dėka Rytų partnerystės pilietinės visuomenės forumo finansavimo programos, kurią sudaro Europos Sąjungos ir Nacionalinio demokratijos fondo lėšos. Studijos siekis – prisidėti prie Forumo darbo grupės atsakingos už ekonominę integraciją ir konvergenciją su ES.

« Grįžti atgal

Kategorijos