NVO ir žiniasklaidos bendradabiavimas vystymosi labui

Sau 4, 2016 | 2016, Naujienos, Renginiai

2015-ieji buvo paskelbti Europos metais vystymuisi. Tai – puiki proga diskutuoti apie vystomąjį bendradarbiavimą, viešinti sėkmės istorijas bei kritiškai įvertinti jau dešimtmetį įgyvendinamą Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politiką. Rytų Europos studijų centras ir Nacionalinė nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platforma, bendradarbiaudami kartu su populiariausiomis Lietuvoje žiniasklaidos priemonėmis, organizavo teminius susitikimus apie vystymąsi, rengė žurnalistų keliones į Gruziją, Moldovą ir Ukrainą bei Lietuvos žiniasklaidos atstovams suteikė galimybę pagilinti savo žinias specialiuose mokymuose.

Kartu su gegužę Lietuvoje viešėjusiu Eriku Solheimu, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Paramos vystymuisi komiteto vadovu, diskutavome apie Lietuvos narystę EBPO, ypač laukiančias galimybes ir iššūkius vystomojo bendradarbiavimo srityje. Apie tai kalbama straipsnyje Lietuva nori įstoti į „turtuolių klubą“: ką tai reiškia? Dar viena diskusija, kurioje prie rytinio kavos puodelio mintimis dalinosi akademikai, NVO ekspertai bei žurnalistai, buvo skirta aptarti Rytų partnerystės viršūnių susitikimą, jo rezultatus bei padiskutuoti apie vystomojo bendradarbiavimo politikos vaidmenį Rytų partnerystės politikos kontekste. Rudenį žiniasklaidos atstovai diskutavo klimato kaitosmigracijos ir kitomis aktualiomis temomis.

Rugsėjo mėnesį žiniasklaidos atstovai dalyvavo mokymuose, kuriuos vedė Martin Atkin, buvęs BBC žurnalistas, komunikacijos vadovas Greenpeace, Sąžiningos prekybos judėjime (angl. Fairtrade), kurių  metu buvo aptariamos sąsajas tarp skurdo besivystančiose šalyse ir Lietuvos aktualijų, susipažinta su pagrindiniais vystymosi politikos veikėjais, semtasi kitų idėjų.

Projektas „2015 m. Europos metai vystymuisi: žiniasklaidos vaidmuo“ yra finansuojamas Europos Sąjungos bei Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis. Projekto tikslas – siekti žiniasklaidos atstovų įsitraukimo ir didesnio dėmesio Lietuvos bei Europos Sąjungos vystomojo bendradarbiavimo aktualijoms, jų atspindėjimui žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose.

« Grįžti atgal

Kategorijos