Tarptautinė saugumo ekspertų konferencija „Europos Sąjungos globali strategija: Rytų partnerių vaidmuo užtikrinant Europos saugumą“

Kov 4, 2016 | 2016, Naujienos, Renginiai

Kovo 2-4 d. RESC kartu su Lietuvos Krašto apsaugos ministerija ir partneriais organizavo tarptautinę saugumo ekspertų konferenciją „Europos Sąjungos globali strategija: Rytų partnerių vaidmuo užtikrinant Europos saugumą“.

Konferencija surengta siekiant aptarti vidines ir išorines Europos saugumo grėsmes, taip pat, būdus glaudesniam ES ir Rytų partnerystės šalių bendradarbiavimui saugumo ir gynybos klausimais. Renginio tikslas – suteikti galimybę Rytų partneriams pasidalinti saugumo nuogąstavimais ir idėjomis susijusiomis su ES Bendra saugumo ir gynybos politika (BSGP). Renginio metu ES Rytų partnerių šalių atstovai turėjo progą prisidėti prie šiuo metu vykstančių diskusijų dėl naujos ES Globalios strategijos, kuris tikimasi bus patvirtinta š. m. birželio mėnesį.

Konferencijoje dalyvavo oficialūs pareigūnai, akademikai, pilietinės visuomenės ir nevyriausybinių organizacijų atstovai iš ES ir šešių Rytų partnerystės šalių (Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos). Garbės svečiu konferencijos atidarymo metu buvo pakviestas Glen E. Howard, JAV įsikūrusio Jamestown fondo prezidentas.

Pirmosios renginio diskusijos tema „Europos gynybos sistema: iššūkiai ir atsakas“ pasisakė šie pranešėjai:
Stuart Summers, vyresnysis politikos patarėjas, Strateginio planavimo skyrius, EIVT, Vaidotas Urbelis, gynybos politikos direktorius, Lietuvos krašto apsaugos ministerija, Eka Tkeshelashvili, direktorė ir steigėja, Gruzijos strateginių studijų institutas, ir Hennadiy Maksak, Užsienio politikos tarybos „Ukrainian Prism“ vadovas. Diskusiją moderavo Emmet Tuohy, vyresnysis tyrėjas, Estijos rytų partnerystės centras.

Antrosios sesijos tema „Kokia Rytų partnerystės politikos ateitis? Ar BSGP turi vaidmenį platesnės ES asociacijos su šalimis partnerėmis kontekste?“ pasisakė  Nicu Popescu, vyresnysis analitikas, ES saugumo studijų institutas, Belgija, Archil Karaulashvili, pirmasis valstybės viceministras, Gruzijos valstybės ministro Europos ir euroatlantinės integracijos klausimu biuras, Andrey Porotnikov, Baltarusijos saugumo blogo vadovas, Hanna Shelest, „UA: Ukraine Analytica“ vyresnioji redaktore, ir  Boris Navasardian, Jerevano spaudos klubo prezidentas. Diskusiją moderavo Konstanty Chodkowski, Lenkijos Nacionalinio strateginių studijų centro ekspertas ir Eastbook.eu žurnalistas.

Paskutinės trečiosios sesijos tema „Tiekėjai ar vartotojai?: partnerių indėlis į Europos saugumą“ metu pasisakė Linas Linkevičius, politikos pareigūnas, Krizių valdymo ir planavimo direktoratas, EIVT, Camelia Graur, skyriaus vadovė, Moldovos Užsienio reikalų ir Europos integracijos ministerija, Bakhtiyar Aslanov, Taikos ir konfliktų tyrimų departamento vadovas, Viešoji humanitarinių tyrimų sąjunga, Azerbaidžanas, Donatas Vainalavičius, Vytauto Didžiojo universiteto letorius. Diskusiją moderavo Robertas Šapronas, Tarptautinių santykių ir operacijų departamento vadovas, Lietuvos krašto apsaugos ministerija.

Renginį organizavo RESC ir Lietuvos krašto apsaugos ministerija kartu su Lietuvos užsienio reikalų ministerija, Europos Sąjungos saugumo studijų institutu, Rytų Partnerystės pilietinės visuomenės forumu, ir Lenkijos Nacionaliniu strateginių studijų centru. Konferencija organizuota ES veikiančios grupės skirtos ES – Rytų partnerių bendradarbiavimui BSGP srityje stiprinimui su ypatingu dėmesiu demokratijos, gero valdymo ir stabilumo sritims, ir buvo bendrai finansuota Europos Komisijos. Tai antrasis tokio pobūdžio renginys. Pirmoji konferencija vyko 2014 m. taip pat organizuota RESC. Lietuva kartu su Lenkija remia šią iniciatyvą ir viliasi kaonferencijai tapsiant kasmetiniu renginiu.

Nuotraukų autorius: Vladimir Caralunga-Morar

A photo on FlickrA photo on FlickrA photo on FlickrA photo on FlickrA photo on FlickrA photo on FlickrA photo on FlickrA photo on Flickr

« Grįžti atgal

Kategorijos