Pasaulio baltarusių susitikimas Vilniuje

Bir 23, 2016 | 2016, Naujienos, Renginiai

RESC kartu su partneriais organizuoja Pasaulio baltarusių susitikimo, kuris vyks š. m. birželio 29 d. – liepos 1 d., renginius Vilniuje. Detalią programą prašome žiūrėti čia.

Susitikimas sutelks žymiausius Baltarusijos istorijos, kultūros ir tapatybės žinovus iš Baltarusijos, Lietuvos ir kitų Europos valstybių ir pasiūlys sudalyvauti diskusijose apie bendrą Lietuvos – Baltarusijos praeitį, Baltarusijos europinę tapatybę ir šiuolaikinę kultūrą. Diskusijos vyks liepos 1d. Mažuosiuose Ravilų rūmuose (Vilniaus g. 41). Apie planus dalyvauti diskusijose maloniai prašome pranešti el. paštu agne.prasciene@eesc.lt.

Kviečiame apsilankyti Baltarusijos menininkų darbų parodoje Vilniaus Rotušėje (Didžioji g. 31), kurios oficialus atidarymas vyks birželio 29 d. 18.00 (parodą galima bus lankyti iki liepos 17 d.).

Kino mėgėjai galės įvertinti du baltarusių kūrėjų filmus: „Garažas“ (taip pat užduoti rūpimus klausimus bei padiskutuoti su režisieriumi Andrejumi Kureičyku ir aktoriais) bei „Grafas apelsinuose“.

Norintiems giliau susipažinti su Vilniaus istorija kviečiami į ekskursiją „Baltarusių pėdsakais po Vilnių“. Prašome iš anskto registruotis el. paštu agne.prasciene@eesc.lt.

Muzikos gerbėjai turės galimybę pasiklausyti Baltarusijos grupės Recha. Tai – iš Minsko kilusi roko – šanson-pop grupė, koncertuojanti Baltarusijoje, Lenkijoje ir kitose Baltijos šalyse, mėgstanti šokti bei dainuoti kartu su žiūrovais. Su savimi jie atsiveža puikią nuotaiką ir naują albumą “ Pierajnačyc”. Jie gros Mažųjų Radvilų Rūmų kiemelyje liepos 1 d. nuo 19.00h.

RESC taip pat kartu su Globalių Baltarusijos lyderių tinklu rengia 9-ąjį Vieningų Baltarusijos studentų suvažiavimą. Šiemet suvažiavimo metu bus gvildenama tarpkultūrinio dialogo tema, pabrėžiant Baltarusijos europietiškąjį identitetą. Bendra LDK istorija bei ilgai trunkanti draugystė tarp Lietuvos bei Baltarusijos.

Pasaulio baltarusių susitikimą organizuoja RESC kartu su Europos humanitariniu universitetu, Globalių Baltarusijos lyderių tinklu ir EuroBelarus. Renginį remia LR užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programa.

Visi renginiai atviri visuomenei.

« Grįžti atgal

Kategorijos