Vilniuje vyko 7-asis Baltarusijos „Reality Check“ ekspertų susitikimas

Bir 22, 2017 | 2017, Naujienos, Renginiai

Birželio 21 d. Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje įvyko 7-asis Baltarusijos „Reality Check“ susitikimas. Pagal „Chatham House“ anonimiškumo taisykles surengto renginio metu tarptautiniai ekspertai kartu su kolegomis iš Baltarusijos aptarė šiandieninius politinius, saugumo ir ekonominius iššūkius Baltarusijoje ir siūlė galimus sprendimus. Tradiciškai susitikimą organizavo RESC. Renginį globojo Lietuvos užsienio reikalų ministerija, JAV tarptautinė vystymo agentūra (USAID) per Pact, bei Forum Syd (Švedija). Renginio programa parengta bendradarbiaujant su Carnegie Endowment for International Peace (JAV).

Baltarusijos “Reality Check” renginiai yra neatsiejama Rytų partnerystės “Reality Check” politikos peržiūros proceso dalis, kuri siekia surinkti įžvalgas iš geriausių šalies bei tarptautinių analitikų, specialistų, diplomatų ir politikos formuotojų dirbančių su Rytų partnerystės šalimis, siekiant aptarti šių šalių realijas už uždarų durų. Projektas turi ambiciją patenkinti nuodugnios ir išsamios politikos paklausą šioje sferoje bei pateikti rekomendacijas ES ir Rytų partnerystės šalių sprendimų priėmėjams.

Septintąjį Baltarusijos “Reality Check” atidarė ir susirinkusius svečius pasveikino Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius. Tolimesnės diskusijos koncentravosi ties trimis pagrindinėmis temomis: 1) Baltarusijos politika: stabilus nestabilumas; 2) Ekonomika: ar matyti šviesa tunelio gale?; ir 3) Baltarusija ir regioninis saugumas. Išsamiau apie renginį ir jo programą prašome žiūrėti čia.

« Grįžti atgal

Kategorijos