Kviečiame į 2-ąjį Pasaulio baltarusių susitikimą

Bir 23, 2017 | 2017, Naujienos, Renginiai

Š. m. liepos 4-5 d. RESC kartu su partneriais organizuoja 2-ąjį Pasaulio baltarusių susitikimą, kurio metu Lietuvos ir Baltarusijos mokslininkai ir visuomenės veikėjai aptars bendrą istoriją, kultūrinius ir socialinius veiksnius tarp Lietuvos ir Baltarusijos. Renginys atviras visuomenei, maloniai kviečiame dalyvauti.

2016 m. vasarą vykusio 1-ojo Pasaulio baltarusių susitikimo metu Baltarusijos ir Lietuvos istorikai bei ekspertai aptarė bendrą Lietuvos ir Baltarusijos istoriją bei kultūrą, Europos ir Baltarusijos identiteto klausimus, Baltarusijos kultūrinę politiką. Didelis dėmesys buvo skiriamas tarpkultūriniam dialogui tarp Baltarusijos ir Europos. Vyko baltarusių tapytojų ir fotografų darbų parodos bei naujausių baltarusiškų filmų peržiūros.

Šiais metais 2-asis Pasaulio baltarusių susitikimas prasidės koncertu Užupyje įsikūrusioje Šv. apaštalo Baltramiejaus bažnyčioje, kur koncertuos baltarusių styginių kvartetas „Sonante“. Koncertas vyks liepos 4 d. nuo 19h. Koncertas nemokamas ir atviras visuomenei.

Liepos 5d. 2-asis Pasaulio baltarusių susitikimas vyks Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Renginio kalbos: baltarusių ir lietuvių, vyks sinchroninis vertimas. Išskirtiniais atvejais pranešėjai gali kalbėti rusų kalba, tačiau, vertimas į lietuvių kalbą bus užtikrintas. Renginys atviras visuomenei. Renginio programą lietuvių kalba prašome žiūrėti čia, o baltarusių kalba čia.

Renginį organizuoja Rytų Europos studijų centras kartu su partneriais: Europos humanitariniu universitetu, tarptautiniu konsorciumu EuroBelarus ir Globalių Baltarusijos lyderių tinklu. Projektas finansuojamas iš Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų.

« Grįžti atgal

Kategorijos