Studentai kviečiami dalyvauti „Vilnius Model UN 2017“

Rgs 20, 2017 | 2017, Naujienos, Renginiai

Spalio 24 d., Jungtinių Tautų 72-ųjų metinių progą, Rytų Europos studijų centras (RESC) kartu su Švedijos institutu, Švedijos ambasada Lietuvoje ir Lietuvos Užsienio reikalų ministerija organizuoja JT simuliaciją „Vilnius Model UN 2017“ (VMUN’17).

„JT modelis“ turi ilgametes tradicijas ir yra organizuojamas nuo 1949 m. Nuo pat pradžių renginys prisidėjo ruošiant būsimus šalių ir tarptautinių organizacijų vadovus. Tarp jų ir buvęs JT generalinis sekretorius Ban Ki Moonas, JAV Aukščiausiojo teismo teisėjas Stephenas Breyeras, Obamos administracijos nacionalinio saugumo patarėjas Thomas Donilonas.

VMUN’17 dalyviai vienai dienai įsikūnys į šalių lyderius ir pasinaudodami savo diplomatiniais įgūdžiais spręs tarptautinius konfliktus, siekdami taikos Vidurio Rytuose. Prieš pradedant JT diskusijos simuliaciją, kiekviena delegacija turės išnagrinėti dabartinę padėtį ir suformuluoti savo valstybės poziciją, kuria sieks išspręsti konfliktą Artimuosiuose Rytuose. Diskusijos metu delegacija turės šią poziciją apginti.

Šių metų „Vilnius Model UN 2017“ tema: konflikto sureguliavimas Sirijoje. Pastaraisiais metais ši tema yra tarptautinės politikos darbotvarkės viršuje, o greiti pokyčiai Sirijoje ir už jos ribų reikalauja nuolatinio persvarstymo. Sirijos konfliktas yra sudėtingas politinis iššūkis, kurį turės spręsti šių metų „JT modelio“ dalyviai.

Simuliacija vyks spalio 23 – 24 dienomis Vilniuje. Organizatoriai ir jų partneriai įsipareigoja finansuoti apgyvendinimo ir maitinimo išlaidas, taip pat kompensuoti kelionės išlaidas tiems, kurie gyvena toliau nuo Vilniaus. „JT modelio“ diskusijos vyks anglų kalba. Studentai, norintys atstovauti vienai iš VMUN’17 šalių delegacijų, privalo užsiregistruoti iki spalio 12 d. Registracijos paraiškos formą rasite čia. Visas naujienas galite sužinoti sekdami renginio „event‘ą“ Facebook.

Į renginį atrinkti dalyviai bus informuoti el. paštu. Atranka bus atliekama atsižvelgiant į paraiškos kokybę. Pasibaigus atrankai, dalyviai iki spalio 18 d. turės parengti savo valstybės poziciją ir pateikti ją el. paštu, adresu sarunas.legatas@eesc.lt. Dėl daugiau informacijos taip pat galite kreiptis šiuo el. paštu bei RESC ir VMUN Facebook paskyrose.

Kad simuliacija būtų įdomesnė, bus suformuotos 25 valtybių delegcijos iš 50 dalyvių. Kviečiame studentus iš visos Lietuvos dalyvauti „Vilnius Model UN 2017“ ir nedvejojant registruotis!

« Grįžti atgal

Kategorijos