Tarptautinė saugumo ekspertų konferencija „Rytų partnerių indėlis į Europos saugumą ir gynybą – praktinis Europos Sąjungos Globalios strategijos įgyvendinimas“

Rgs 28, 2017 | 2017, Naujienos, Renginiai

Š.m. rugsėjo 26-28 d. įvyko trečioji tarptautinė saugumo ekspertų konferencija „Rytų partnerių indėlis į Europos saugumą ir gynybą – praktinis Europos Sąjungos Globalios strategijos įgyvendinimas“. Renginį organizavo Lietuvos krašto apsaugos ministerija kartu su RESC bei partneriais.

Konferencija buvo skirta aptarti saugumo aplinką Europoje ir aplink ją. Taip pat, galimiems būdams, kaip paskatinti ES bendradarbiavimą su Rytų partneriais saugumo ir gynybos srityje. Galiausiai buvo aptartos galimybės stiprinti Rytų partnerių visuomenių atsparumą dezinformacijai, įskaitant ES indėlį.

Konferencijoje dalyvavo sprendimų priėmėjai, akademikai ir pilietinės visuomenės atstovai iš ES ir šešių Rytų partnerystės šalių (Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos). Konferencijos vakarienę spalio 26 d. atidarė Raimundas Karoblis, LR krašto apsaugos ministras, taip pat svečius pasveikino ir aptarė ES viziją ir įsipareigojimus Rytų partneriams Arnoldas Pranckevičius, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas.

Darbinę konferencijos dalį spalio 27d. atidarė ir svečius pasveikino Linas Linkevičius, Lietuvos užsienio reikalų ministras, bei Levan Izoria, Gruzijos gynybos ministras. Taip pat RESC l.e.p. direktorė Dovilė Šukytė.

Renginį sudarė trys sesijos: I. Saugumo grėsmės ir galimybės Rytų partnerystės regione, II. ES ir Rytų partnerystės bendradarbiavimas ES Globalios strategijos rėmuose; III. Visuomenės atsparumo ir saugumo stiprinimas. Daugiau apie klausimus, kuriuos aptarė diskutantai ir apie kalbėtojus žiūrėkite renginio programoje čia.

Daugiau renginio nuotraukų rasite čia.

« Grįžti atgal

Kategorijos