Seminaras „Rusijos įtaka Baltijos jūros šalių regione: nacionalinės ir institucinės patirtys kovoje su hibridinėmis gėsmėmis“

Lap 7, 2017 | 2017, Naujienos, Renginiai

Š.m. lapkričio 6-7 d. Vilniuje įvyko tarptautinis seminaras „Rusijos įtaka Baltijos jūros šalių regione: nacionalinės ir institucinės patirtys kovoje su hibridinėmis grėsmėmis“. Seminarą organizavo RESC kartu su LR užsienio reiklaų ministerija ir Suomijoje įsikūrusiu Europos hibridinių grėsmių centru.

Seminaro metu buvo apžvelgtos pagrindinės hibridinės, informacinės, karinės bei kitos grėsmės Lietuvai ir likusioms Baltijos jūros regiono valstybėms. Taip pat, aptarti Europos Sąjungos ir NATO vaidmenys šių grėsmių kontekste, pateiktos rekomendacijos, kaip galima šių grėsmių išvengti ateityje.

Seminarą atidarė Lietuvos ambasadorius ypatingiems pavedimams Eitvydas Bajarūnas, susirinkusiuosius sveikino Užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius, Europos hibridinių grėsmių centro direktorius Matti Saarelainen ir Greg Treverton, seminaro pirmininkas, buvęs Nacionalinės žvalgybos tarybos pirmininkas (JAV). Seminare pranešimus skaitė ir moderavo RESC l.e.p. direktorė Dovilė Šukytė ir RESC analitikas Vytautas Keršanskas.

Seminarą sudarė keturios dalys: I. Instituciniai atsakai į Rusijos įtaką Baltijos jūros regione, II. Jungtinės Karalystės ir JAV patirtis kovojant su Rusijos įtaka, III. „Rusijos įtaka Baltijos valstybėse“, akademinė perspektyva ir IV. „Rusijos įtaka Baltijos valstybėse“, Praktinė perspektyva.

« Grįžti atgal

Kategorijos