Diskusija „Rusija ir jos pilietinė visuomenė: iššūkiai ir ateities perspektyvos“

Gru 14, 2017 | 2017, Naujienos, Renginiai

2017 m. gruodžio 14 d. Rytų Europos studijų centre vyko diskusija „Rusija ir jos pilietinė visuomenė: iššūkiai ir ateities perspektyvos“, kurios metu buvo aptarti naujausi politiniai procesai Rusijoje ir visuomenės reakcija.

Diskusijoje dalyvavo Rusijos opozicijos atstovai Vladimiras Kara-Murza bei Vsevolodas Chernozubovas, taip pat RESC Vyresnysis politikos analitikas Dr. Vilius Ivanauskas bei Vilniaus politikos analizės instituto atstovas Marius Laurinavičius. Tarp diskutantų buvo Prof. Vytautas Landsbergis ir kiti visuomenės veikėjai. Diskusijoje buvo kalbama apie pilietinės visuomenės bei opozicijos padėtį Putino Rusijoje, šiandieninę Rusijos politinę sistemą, galimybę Vakarams prisidėti prie demokratijos plėtojimo Rusijoje bei apie pagrindinius kylančius iššūkius regiono valstybėms dėl režimo vykdomos politikos.

Diskusijoje kalbėtojai išskyrė Rusijoje ribojamą minties ir žodžio laisvę bei naudojamą cenzūrą, kurią draudžia šalies Konstitucija. Taip pat Rusijoje dažnai ribojama įvairaus pobūdžio organizacinė veikla, kadangi joms yra priskiriamas užsienio agentų statusas, politinės opozicijos veikla dažnai tiesiog yra atvirai blokuojama. Pasak opozicijos atstovų, Rusijos valstybinė žiniasklaida nepagrįstai priskiria opozicijai Vakarų valstybių paramą,  tačiau Rusijos opozicija siekia ne Vakarų pinigų, o savarankiškai įgyvendinti pokyčius šalyje.

« Grįžti atgal

Kategorijos